Doğan SLX farları beyaz yapmak mantıklı mı?

518900

Decipat
Arkadaşlar selam. Aracım doğan SLX. Far camları yan sanayi. Gittim ucuz bir xenon taktım. Işığı dağıttı, yolu göremedim. Sonra geri holojen ampule dönüş yaptım. Beyaz holojen ampul de bulamadım. 500 TL'ye xenon taksam mı diye düşünürüyorum ama ışığı dağıtmasından korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Aracım doğan SLX. Far camları yan sanayi. Gittim ucuz bir xenon taktım. Işığı dağıttı, yolu göremedim. Sonra geri holojen ampule dönüş yaptım. Beyaz holojen ampul de bulamadım. 500 TL'ye xenon taksam mı diye düşünürüyorum ama ışığı dağıtmasından korkuyorum.

İlla beyaz yapacağım diyorsan beyaz LED ampüller var bizim Corsa'da vardı halojen gibi ama LED ampul gibi takılıyordu.

Hocam sislerim buz mavisi teşekkürler.

Hocam nasıl buluruz h4.

Malesef hocam kesinlikle beyaz yapmalıyım.
Neden beyaz yapmalısın? Xenonlar mercekle kullanılır standart farda hem düzgün göstermez hem de ışığı dağıtacağından karşı tarafın gözünü çok alır. Yağmurlu havada yolu göremezsin bile farı kapatıp gitmissin bir farkı yok. Yerinde olsam sisleri de normale çeviririm. Biri sıfır olmak üzere çok tofaşım oldu uzun yıllar kullandım ben de senin gibi heveslendim takmadığım ampul çeşidi kalmadı tartışmasız en sağlamı halojen

Yeni konular

Geri
Yukarı