Doğmadan önce insan olmayı mı seçerdiniz, kedi olmayı mı?

Doğmadan önce insan olmayı mı seçerdiniz, kedi olmayı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    53
Siz ne olmak isterdiniz @AhmetMesser bey?

Benim fikrim sürekli değişiyor.
Büyük bir hata yapıp bunun yüzünden depresif hislere girdiğim zaman, yada sorumluluklarımı düşünüp birden çok ağır görmeye başladığım zaman kedi olmak istediğimi düşünüyorum, ama onun üzerinden biraz zaman geçince normal ya da mutlu olduğum zaman ya kararsız kalıyorum ya da insan olduğum iyi diye düşünüyorum.

Aklını kullanabilen bir varlık olmak varken neden iç güdüleriyle hareket eden bir hayvan olayım?

Akıl sahibi olmak, aklı kullanabilmek sorumluluklar getirir. Özgürlüğe had-hudut getirir.
Ama aklı olmayanın sorumluluğu ya az olur ya da hiç olmaz. Özgürlüğü daha çok olabilir.
Kedi zengin bir aileye gidip evcil hayvan olsa hayat ona güzel. Bir şeyleri kırıp dökse onun insan kadar akıllı olmadığını anlayıp hoşgörecek kadar akıllı insanlar vardır.

Son düzenleme:
Benim fikrim sürekli değişiyor.
Büyük bir hata yapıp bunun yüzünden depresif hislere girdiğim zaman, ya da sorumluluklarımı düşünüp birden çok ağır görmeye başladığım zaman kedi olmak istediğimi düşünüyorum, ama onun üzerinden biraz zaman geçince normal ya da mutlu olduğum zaman ya kararsız kalıyorum ya da insan olduğum iyi diye düşünüyorum.

Akıl sahibi olmak, aklı kullanabilmek sorumluluklar getirir. Özgürlüğe had-hudut getirir.
Ama aklı olmayanın sorumluluğu ya az olur ya da hiç olmaz. Özgürlüğü daha çok olabilir.
Kedi zengin bir aileye gidip evcil hayvan olsa hayat ona güzel. Bir şeyleri kırıp dökse onun insan kadar akıllı olmadığını anlayıp hoşgörecek kadar akıllı insanlar vardır.

Ortalama 10 yıl ömrü var kedilerin ve sen sokak kedisi de olabilirsin. Şanslıysan biri seni sahiplenir, sahiplenmezse sokakta çöp yemekten ve kışın sıcak yer aramaktan başka bir şey yapamazsın. Biri seni öldürse öldüren kişiye hiçbir şey olmaz yaptığı yanına kalır. Ama insanların hakları var, aklı var, iradeleri var.

Doğmadan önce 2 seçeneğiniz olsaydı, insan olmayı mı seçerdiniz yoksa kedi olmayı mı?

Cevap basit.

unnamed.png

Yeni konular

Geri
Yukarı