Doğuda askerlik yapmak için üniversite okumak şart mı?

Kemikli_terapi

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
işlemci: i5 3470
Ekran kartı: 1650
Ram: 16 gb
Doğuda veya sıkıntılı yakın temasın olduğu yerlerde yani çatışmanın bol olduğu yerlerde askerlik yapmak için MSÜ okumak şart mı yoksa 6 ay askerlikten sonra da kişinin isteği varsa bu tür yerlere gönderilebilir mi? Asker veya askerlik yapmış insanlar cevaplarsa sevinirim.

Hayır tabii ki.Sadece subay ve astsubaylar mı var sanki.Eğer bu tip yerlere gidecekseniz askerlikten sonra sözleşmeli er olup ya da uzman çavuş olup gidebilirsiniz.Yanlış bilmiyorsam sınır dışı yani Suriye gibi yerlerde çalışmak için sözleşme vs. gibi şeyler vardı.

Bir de olduğunuz karargaha emir geliyor zaten.Tam olarak sizin nereyi isteyip istemeyeceğinize bakacaklarını sanmıyorum.Nereye gideceğiniz emredilmişse oraya gidersiniz.

Doğuda veya sıkıntılı yakın temasın olduğu yerlerde yani çatışmanın bol olduğu yerlerde askerlik yapmak için MSÜ okumak şart mı yoksa 6 ay askerlikten sonra da kişinin isteği varsa bu tür yerlere gönderilebilir mi? Asker veya askerlik yapmış insanlar cevaplarsa sevinirim.

6 ay yaptim bende yani nereye veriyolarsa oraya gidiyoruz onlar seciyor benim bildigim, teyzemin oglu Şırnak'ta yapti ben Tekirdağ'da 2 yillik uni mezunuyum yani istegi olana gore verilmiyor diye biliyorum.

Hayır tabii ki. Sadece subay ve astsubaylar mı var sanki. Eğer bu tip yerlere gidecekseniz askerlikten sonra sözleşmeli er olup ya da uzman çavuş olup gidebilirsiniz. Yanlış bilmiyorsam sınır dışı yani Suriye gibi yerlerde çalışmak için sözleşme vs. gibi şeyler vardı.

Bir de olduğunuz karargaha emir geliyor zaten. Tam olarak sizin nereyi isteyip istemeyeceğinize bakacaklarını sanmıyorum. Nereye gideceğiniz emredilmişse oraya gidersiniz.

Benim de 6 aydan kastım sözleşme idi.

Modern Warfare 2 oynayıp, ghost pfp koyup, Instagram'da militarist edit paylaşmaya benzemez :D. Yanıbaşında el bombası patladı mı hiç? Benim patlamadı, ek olarak askerliğimi batıda yapmak istiyorum.

Ben şırnak hudut sınırında askerliğimi tamamladım. Üni okuyup,kalanlar var. Aklın varsa bulaşma güzel dostum. Biz can ciğerdik komutanlarla,gelen giden sövüyordu haline.

Modern Warfare 2 oynayıp, ghost pfp koyup, Instagram'da militarist edit paylaşmaya benzemez :D. Yanıbaşında el bombası patladı mı hiç? Benim patlamadı, ek olarak askerliğimi batıda yapmak istiyorum.
Ben el bombası da gördüm,ileri de kontrollü patlatılan mayında. O mayın patlamasının sesi,yeri göğü alıp götürüyor. Ne psikoloji bırakır,ne canını.

MSÜ okursan subay veya astsubay olursun. Ama ordunun büyük bir kısmı devlet ile sözleşme imzalayan er ve uzman vb. kesimden oluşuyor. Eğer illa ki asker olayım da gerekirse hiyeraşik düzenin en dibinde olayım dersen sözleşmeli görev yaparsın.

Geri
Yukarı