Üniversite için laptop şart mı?

Elinizdeki Google'a girmez mi?
Gerçekten yeni cihaza ihtiyacınız varsa okulda kullanıp kullanmama şartınıza bakacaksınız. Gerek yoksa masaüstü daha uygun oluyor.
Kardeşim ben oyun oynayacağım. Bu yüzden masaüstü almak istiyorum ama akrabalarım üniversite için laptopun daha iyi olduğunu düşünüyorlar. Ben size masaüstü üniversite için dezavantaj olur mu olmaz mı diye sordum. Yurtta kalmayacağım. Bilgisayarı okula sıklıkla götürmem gerekiyorsa masaüstü almayacağım. Ama laptopumun olmaması çok büyük bir kayıp değilse masaüstü alacağım.

Olay yine dediklerime geliyor. Evde kalıp oyununu oynayacaksın. Okula götürüp bir şey yapma ihtiyacın var mı? Varsa dizüstü, yoksa masaüstü. Akrabaların kaç kere üniversite okumuş, kaç kere dizüstü cihaza ihtiyaç duymuş çok merak ediyorum.
Yurtta kalmayacağım. Bilgisayarı okula sıklıkla götürmem gerekiyorsa masaüstü almayacağım. Ama laptopumun olmaması çok büyük bir kayıp değilse masaüstü alacağım.
Okula sıklıkla götürmem gerekir mi?

Üst sınıftan 2-3 kişiye okulda kullanmak için laptopun ne kadar gerekli olduğunu sor. Sürekli lazım oluyorsa tercihin belli, olmuyorsa masaüstü alıp keyfine bak.

Senin muhatap olman gerekenler bölümünün üst sınıfındaki adamlar, akıl vermeye çalışan akrabaların değil.

Okula bilgisayar götürmek zorunda değilsiniz, böyle bir mecburiyetiniz yok. Evet, belki okula laptop götürmek işinizi bazı konularda kolaylaştırabilir fakat bunu yapmadan da bir sürü insan üniversite okuyup mezun olabiliyor. Dolayısıyla bilgisayar seçiminizi okula götürülebilirliğini göz ardı ederek, diğer önemli noktaları dikkate alacak şekilde yapın.

Geri
Yukarı