Doğu'nun en yaşanılabilir şehri neresi?

Şanlıurfa Merkez / Karaköprü'de güzelce yaşanabilir. Ama komşu Diyarbakır ve Gaziantep ile kıyaslarsak geride kalmışız :)

Gelişim açısından çok gerideyiz fakat kültürel olarak diğer illere kıyasla daha iyi bir yer Şanlıurfa. Gerçekten sosyal aktivite ve modernlik istiyorsa Gaziantep en iyi tercihtir ama tarih ve kültür istiyorsa da Şanlıurfa en iyi yerdir fakat pek bir modernlik aramamak lazım burada :D

Fikrim Van, Siirt'di. Konudan sonra Diyarbakır'a döndü. Ama merakım şu. Şu an evimin 5 km yakınında 5-6 tane sosyal tesis var. Diyarbakır'da 5 km içinde 1-2 tane bulma şansımız var mı? %90 lojmanda kalırız. Bir de babam polis sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama yine de soruyum.

Bu şehirlerin çoğunda bulundum azında da en az iki sene yaşadım. En yaşanılabilir olanı kesinlikle Erzurum ve Van. Bunun dışındaki şehirlerde yapamadım uzun süre. Sivaslı olarak Sivas demek isterdim fakat sosyalleşme imkanınız neredeyse sıfır. Erzurum üniversitesi ve büyük şehir olması nedeni ile soğuk olsa da takılabilecek yerler var.

Neden Doğu şehirleri denince akla insan değil de hayvanların yaşadığı ortam geliyor? Hocam şunu söyleyeyim Doğu şehirin de olan insanlar İstanbul'daki insanlar dan 2 kat daha iyi. Türkiye'de yaşadığımıza göre Türkçe'de konuşuyorlardır illa. Diyarbakır, Adıyaman, ve memleketim Malatya önereceğim şehirlerdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı