Doğu'nun en yaşanılabilir şehri neresi?

Bilmiyorsan düzelteyim. Malatya dağ başında bir yer değil. Normal bildiğimiz benzincisi olan marketi olan bir şehir. Hatta İstanbul'dan farkı bile yok. Saydığım şehirlerin hepsi öyle...

Malatyanı kötüleyen kim dostum sana sadece kaç yıl yaşadın diye sordum. Bu arada arkadaşlar bütün dünyanın kıskandığı iki kıtayı birbirine bağlayan Türkiye'nin ekonomik başkenti İstanbul'la Malatya'ya farksız diyen 16 yaşındaki bir roman reigns fanı ile karşı karşıyayım.😂🤣

Doğulu insanlara neden bu kadar ön yargılısınız? Ben kendim gezip gördüm çok iyi insanlar. Uzak bir yerden gelip karnınızın aç olduğunu söyleseniz size yemek yedirirler. Ayrıca Türkçe Türkiye'nin her yerinde konuşuluyor. Türkiye'de yaşayan birisiyle nasıl iletişime geçemeyeceğinizi düşündünüz anlamıyorum gerçekten de.

Doğunun en modern şehri Gaziantep, İç Anadolu şehirlerinin çoğundan güzel. Yine de yaşamak için doğu tercihim değil.

Türkçe konusuluyor mu falan yazmis bir de, nasıl da tepeden bakiyor. Senden iyi turkcebilirler, merak etme.

300km batida yasayanin kendini Kopenhag'da sanmasi, cok ampul bir milletiz gercekten.

Kardeşim ben nereden bileyim doğuyu. Bu kısa ömrümde doğuya hiç gitmedim. Bana öyle dendiği için sordum. Ben önyargılı falan değilim. Bana denenler bu yönde olunca ben de o tarz bir soru sordum.
Emin ol doğu şehirleri büyük şehirlerden daha iyidir. En azından adımbaşı Suriye'li yok oralarda. Doğu şehirlerine de neden bu kadar önyargılısınız?

Bize öğretilenler bu yönde. Bilmiyordum sayenizde fikir edindim. Maksimum 1-2 yıla da deneyimleyeceğim. Ben bana anlatılanlardan daha fazlasını nereden bilebilirdim?

Yeni konular

Geri
Yukarı