Doğu'nun en yaşanılabilir şehri neresi?

Doktor bir arkadaşım Urfa'da çalıştı 2 yıl deneyim elde etmek amacıyla. Şimdi İstanbul'a geçti ve bir daha Urfa'ya ölüm kalım meselesi olmadığı sürece gitmem diyor. :D
Ne alaka yahu. İş yoğunluğundan dolayı öyle demiştir. Ben de sağlıkcıyım ordan biliyorum. Onun dışında Şanlıurfa çok güzel bir yer.

Bayburt, Gümüşhane çok sıkıcı yerlerdir ama gayet yaşanabilir. Terör falan öyle şeyler olmaz yani merak etmeyin. Diğerleri de idare eder işte.

Malatya? O da yoksa Elazığ derdim. Diyarbakır ve Şanlıurfa sıcak diyorlar. Bu sıcak dediğim şehirlere gitmek nasip olmadı ama Malatya candır can. :)

Malatyalıyım bu arada. :)

Babama tayin çıktı ekteki harita da 7.bölge(Bayburt, Sivas gibi iller de var. Ama genel manada 7.bölge) içinki en yaşanılabilir yer neresidir? Havalimanı bulunması iyi olur. Gidince Türkçe ile iletişim kurabileceğimiz ve insan olarak iyi bir yer var mı? Sosyal tesisleri olursa da çok güzel olur. (2.ekte gidebileceğimiz şehirler ve çalışma süreleri var.)
Cevap Diyarbakır. Kızgın atanların çoğu hayatında hiç Ankara'nın doğusuna gitmemiş insanlar muhtemelen. Diyarbakır Sur, Bağlar hariç güzel bir yer. İnsanlar biraz geri kafalı, öyle rahat davranamazsınız. Ayrıca merkez ilçelerinde terör yok, sadece HDP binası falan var(saldırıya karşı Türkiye polisi de binanın önünde nöbet tutuyor :D). Çok ucuza çok lezzetli yemekler bulabilirsiniz, özellikle kebap ve ciğer türleri fiyat ve kalite anlamında tam performans sunar. Ev kiraları İstanbul seviyesinde değil ama pahalı, 2-3 bin lira civarı. Havası çok sıcak olur. Yolsuzluk fazla, yönetmelik, bakanlık konuşmaz dayılar konuşur. Gene de gerek şehir yapısı, gerek verilen emeğin meyveleri ile Diyarbakır kesinlikle bölgenin en gelişmiş yeridir. Ha ayrıca hırsızlık Sur tarafında büyük bir sorun, bir de memuru sömürmek çok sık oluyor.

Son düzenleme:
Babama tayin çıktı ekteki harita da 7.bölge(Bayburt, Sivas gibi iller de var. Ama genel manada 7.bölge) içinki en yaşanılabilir yer neresidir? Havalimanı bulunması iyi olur. Gidince Türkçe ile iletişim kurabileceğimiz ve insan olarak iyi bir yer var mı? Sosyal tesisleri olursa da çok güzel olur. (2.ekte gidebileceğimiz şehirler ve çalışma süreleri var.)

Erzurum ve Malatya iyi bir seçim olur. Bu arada ne yaptınız gittiniz mi? Umarım güneydoğuya gitmemişsinizdir.

Van'ın insanı da ortamı da çok güzel. Ulaşım için sıkıntı çekmezsin. Ev fiyatlarını tam bilmiyorum ama merkeze yakın mahallelerde uygun fiyatlı evler bulabilirsiniz. Büyükşehir olması da ayrı.

Erzurum ve Malatya iyi bir seçim olur. Bu arada ne yaptınız gittiniz mi? Umarım güneydoğuya gitmemişsinizdir.

Yok hocam gitmedik.
Bu sene de gitmemi için çırpınıyoruz.

Van'ın insanı da ortamı da çok güzel. Ulaşım için sıkıntı çekmezsin. Ev fiyatlarını tam bilmiyorum ama merkeze yakın mahallelerde uygun fiyatlı evler bulabilirsiniz. Büyükşehir olması da ayrı.

Doğrudur hocam.
Ancak en nihayetinde bildiğin çöplük bilmediğin kaleden iyidir.
Sanırım tayin vs çıkarsa babam tek gidecek

Şu anki gidişat o.

Geri
Yukarı