Doktor maaşları çok iyi olmuş

Teşekkür ederim güzel yazi

Türkiye şartlarında 35-36k ile rahat mal mülk sahibi olmak imkansiz değil ama zor o yüzden Danimarka'da yaşanıyor olması daha olası geldi.
Son yazılanı okur musun

Son düzenleme:
Tamam da onlar dolar harcıyor. Amerika'da asistan doktorların aylık o kadar aldığını düşünmüyorum. Çok fazla kazandıran işler var fakat doktorluk bunlardan biri değil.
Dolar harcasa da pek bir şey olmaz. Amerika’da sadece büyük şehir merkezlerinde kiralar uçuk. Onun dışında ev-araba sahibi olmak çok kolay. Gıda vs harcalamalar gayet uygun. Doktorlar, özellikle de cerrahlar Amerika’nın en zengin kesimlerinden. Ama tabii ki onların da üniversite ücretleri vs apayrı dertleri var.

Tamam da onlar dolar harcıyor. Amerika'da asistan doktorların aylık o kadar aldığını düşünmüyorum. Çok fazla kazandıran işler var fakat doktorluk bunlardan biri değil.
Doktorluk bunlardan biri değil mi? ABD'de en zengin 5 meslek grubundan biridir doktorluk. Uzmanlar 500.000-600.000 dolar arası kazanıyor dediğim sadece başlangıç.

Zaten orada okulu okuması çok pahalı. Kimse okulu okumaz o kadar kazandırmasa. Kısaca bilmediğin işlerde karşılaştırma yapma lütfen. Orada okuyan ve okulu bitirmiş bir sürü arkadaşım var. Bilinmedik şeyler değil.

Türkiye standartları için çok değil, normal bile değil bırak çoğu. Bir mezarın pardon bir evin 3 milyon Türk lirası olduğu bir ülkede 50.000 birim çok değil.

Yetmez. O tecrübe o uzmanlığa muayene başı 200k alması lazım. Ayrıca doktorluktan arta kalan zamanlarda evlere tesisat işlerine de gidiyor sanırım. Oradan da bir 100k alsa off dohturlar çok gazanıyor.
Hocam adam tek iş yapmıyor ki ne biçim paralar kırıyor. Ailesini geçindirmek için ve Türkiye şartlarında olduğu için doktor maaşı 200k.

En çok kazanan mühendislik dallarının seniorları bile yıllık 400 bin dolar civarı kazanırken doktorların başlangıç maaşının 600 bin dolar olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum. Kanıt olmadan inanılacak şeyler değil bunlar.

Internetteki onlarca sitede başlangıç maaşlarının 180 ila 200 bin dolar arasında değiştiği yazıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…