Doktorluk vs yazılım mühendisliği

İngiltere'ye gitmeyi düşünüyorum

Yurt dışına gideceğim hocam
O zaman ilgi alanın neyse ona yönelebilirsin. Sağlık sektörünün büyük bir bölümünde insanlarla ilişki kurmak zorundasın, asosyal biriysen sıkıntı olur mesela. Sorumluluğu çok daha yüksek. Sorumluluk almaktan çekinen birine göre değil. Ben yazılım seçerdim.

O zaman ilgi alanın neyse ona yönelebilirsin. Sağlık sektörünün büyük bir bölümünde insanlarla ilişki kurmak zorundasın, asosyal biriysen sıkıntı olur mesela. Sorumluluğu çok daha yüksek. Sorumluluk almaktan çekinen birine göre değil. Ben yazılım seçerdim.

Hocam İngiltere'de normal bir yazılım mühendisi kıdemli falan değil Birmingham gibi küçük bir şehirde bile ortalama 55.000£ 65.000£ arası kazanıyorlar kıdemli olunca 100 bine 120 bine kadar çıkıyor yıllık

Hocam bir de devops mühendisi yazıyordu bir ilanda ve o ilanda yıllık 100 bin 130 bin arası maaş yazıyordu devops mühendisi tam olarak nedir?

Yurt dışına gideceğim hocam
Yazılım okuyan mühendis değildir bana göre. Bilgisayar mühendisliği diye bir şey de araştırın sadece Türkiyede var. Computer Science bölümün ismi siz yazılım öğreneceksiniz. Mühendislik başka bir şey artık her şey mühendislik oldu. Mühendislik makina falandır. Bölüm derslerine bizzat göz atmış ve birinci dereceden tanıdığı olan biri olarak söylüyorum. Ek olarak ilginiz ve yeteneğiniz hangisi ile örtüşüyorsa onu seçin paraya odaklanmayın. İyi olduğunuz işte para kazanma şansınız daha yüksektir.

Hocam İngiltere'de normal bir yazılım mühendisi kıdemli falan değil Birmingham gibi küçük bir şehirde bile ortalama 55.000£ 65.000£ arası kazanıyorlar kıdemli olunca 100 bine 120 bine kadar çıkıyor yıllık

Hocam bir de devops mühendisi yazıyordu bir ilanda ve o ilanda yıllık 100 bin 130 bin arası maaş yazıyordu devops mühendisi tam olarak nedir?
Hiç bilmiyordum, şimdi Google'dan araştırdım yazılım geliştirme + IT operasyonlarını kombine eden bir şeymiş. Wiki sayfasını atayım:

Bence ikisi arasındaki en temel fark birinde neredeyse gün boyu insanlarla uğraşmak zorundasın. Diğerinde en fazla iş arkadaşlarınla uğraşırsın. Maaş vs. karşılaştırması yapmak saçma çünkü mesleğinde iyi biri olursan her türlü iyi paralar kazanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı