Dolandırıldım, ne yapacağımı bilmiyorum

Vallahi nasıl kanıt olacak daha bilmiyorum. Bizim olay şöyle oldu; babamın banka hesabında 20 bin TL vardı. Banka adını vermeyeyim ama halk desem anlarsınız sanırım. Babam bir gün ATM'ye hesabı kontrol etmeye gitmişti. Bir de ne görsün para yok. Hesapta 0 TL vardı veya eksiye düşmüştü hatta tam ayrıntısını hatırlamıyorum. Ama ne var ne yok gitmişti yani. Babam işte bankayla konuşmuştu uğraşmıştı dediğim gibi 6 yıl önce yaşanmış olay pek hatırlamıyorum detay. Ama aklımda kalanlar şunlar; bunu yapanların Suriyeli olduğu öğrenilmiş. İlk başta babamın hesabından tüm parayı çekip başka hesaba, o hesaptan başka hesaba ve yine o hesaptan başka hesaba hesaptan hesaba aktarmışlar parayı. Ve suçlu banka çünkü ne SMS geldi ne bilgilendirildi. Ve babam öyle her yere kredi kartı bilgilerini asla ve asla girmez. Hepsiburada gibi güvenilir yerler dışında öyle Facebook'ta reklamlardan gördüğü yerlere bilgi girmezdi yani. Çok dikkat ederdik ve onun telefonuna oyun bile indirmezdik. Yani hesabın çalınması asla bizim suçumuz olamaz. Bir şekilde çalınmış ve banka bize bunu söylememiş bizim haberimiz bile yok. En azından SMS ile falan bildirilmesi lazım. GTA 5 oynarken bile fark ettim, birisi hesabımızdan para çekince veya bize para yollayınca bilgilendirme için SMS geliyor :D ama bu banka bize bildirmedi bunu. Bayağı uğraştık BİMER sayfasına şikayet ettik avukatlara mavukatlara gittik bayağı uğraştı babam hatırlıyorum. Feci uğraştı, hatta bankaya dava açmayı falan düşünmüştü sanırım yanlış hatırlamıyorsam. En son işte yapacak bir şey yok bir daha ne bu bankaya bulaşırım ne başkası için kredi çekerim. Zamanında o 20 bin TL krediyi dayım için çekmişti kendisi için değil. Yemin etti ve konu kapandı unutuldu gitti. Para suriyelilere yedirilmiş oldu. Haram olsun.

Bu dolandırıcılık değil sizin yaşadığınız bu başka bir suç.

Valla nasıl kanıt olacak daha bilmiyorum. Bizim olay şöyle oldu; babamın banka hesabında 20 bin TL vardı. Banka adını vermeyeyim ama halk desem anlarsınız sanırım. Babam bir gün atm'ye hesabı kontrol etmeye gitmişti. Bir de ne görsün para yok. Hesapta 0 TL vardı veya eksiye düşmüştü hatta tam ayrıntısını hatırlamıyorum. Ama ne var ne yok gitmişti yani. Babam işte bankayla konuşmuştu uğraşmıştı dediğim gibi 6 yıl önce yaşanmış olay pek hatırlamıyorum detay. Ama aklımda kalanlar şunlar; bunu yapanların suriyeli olduğu öğrenilmiş. İlk başta babamın hesabından tüm parayı çekip başka hesaba, o hesaptan başka hesaba ve yine o hesaptan başka hesaba hesaptan hesaba aktarmışlar parayı. Ve suçlu banka çünkü ne sms geldi ne bilgilendirildi. Ve babam öyle her yere kredi kartı bilgilerini asla ve asla girmez. Hepsiburada gibi güvenilir yerler dışında öyle Facebookta reklamlardan gördüğü yerlere bilgi girmezdi yani. Çok dikkat ederdik ve onun telefonuna oyun bile indirmezdik. Yani hesabın çalınması asla bizim suçumuz olamaz. Bir şekilde çalınmış ve banka bize bunu söylememiş bizim haberimiz bile yok. En azından sms ile falan bildirilmesi lazım. GTA 5 oynarken bile farkettim, birisi hesabımızdan para çekince veya bize para yollayınca bilgilendirme için SMS geliyor :D Ama bu banka bize bildirmedi bunu. Baya uğraştık BİMER sayfasına şikayet ettik avukatlara mavukatlara gittik bayağı uğraştı babam hatırlıyorum. Feci uğraştı, hatta bankaya dava açmayı falan düşünmüştü sanırım yanlış hatırlamıyorsam. En son işte yapacak bir şey yok bir daha ne bu bankaya bulaşırım ne başkası için kredi çekerim. Zamanında o 20 bin TL krediyi dayım için çekmişti kendisi için değil. Yemin etti ve konu kapandı unutuldu gitti. Para suriyelilere yedirilmiş oldu. Haram olsun.
Geçmiş olsun hocam. O zamanın 20.000TLsi ile şuanki aynı değil maalesef.🙁

Kendi başına dava açmaya çalış da göreyim ben seni. Avukat olmadan dava açacakmış üstüne bir de kendisi takip edecekmiş :D
Takip ediliyor bu arada edevletten falan bilmeden konuşmuşsunuz

Takip ediliyor bu arada e-Devlet'ten falan bilmeden konuşmuşsunuz

Tek başına davayla uğraşamaz, başa çıkamazsın. Bilgin yok çünkü sen hukuk okumadın. Öyle dava açayım da ben takip edeyim savunmayı ben yapayım şunu ben hazırlayayım, kalemle ben uğraşayım, bilirkişiyle ben ilgileneyim deyince olmuyor, yapamazsın. Hayatında kaç defa dava açtın da veya dava edildin de kendi başına ilgilendin? Cevap: 0

Ayrıca yazım kurallarına dikkat edin.

Tek başına davayla uğraşamaz, başa çıkamazsın. Bilgin yok çünkü sen hukuk okumadın. Öyle dava açayım da ben takip edeyim savunmayı ben yapayım şunu ben hazırlayayım, kalemle ben uğraşayım, bilirkişiyle ben ilgileneyim deyince olmuyor, yapamazsın. Hayatında kaç defa dava açtın da veya dava edildin de kendi başına ilgilendin? Cevap: 0

Ayrıca yazım kurallarına dikkat edin.
Siz hukuk mu okuyorsunuz hocam?

Dava açıp falan da vaktini harcama dostum, o parayı alamazsın daha.

Geri
Yukarı