Dolandırıldım, ne yapmalıyım?

Sakin fazla para veya başka ürün istemeyin ondan farkınız kalmadığı gibi kendisinden santajla çıkar elde ettiğinizi iddia eder suçlu duruma düşersiniz kendinizi ispat etmek için enaz 1 yıl adliyelere gidip gelirsiniz.
Sicilini düşünüyor olsa idi böyle dolandiricilarla işbirliği yapmazdı.
Ayrıca yaptığı teklifleri ve anlattıklarını delilleri ile dava dosyanıza ek dilekçeyle bildirin.

Kardeşim zaten mahkeme sonuçlanınca adam parasını yasal olarak isterse tazminatıyla alır. Niye uzlaşması gereksin?

Verdiği parayı zaten alacak. Mahkemeyi iptal ederse bir sürü masraf ödetirler. Elinde şu an koz da var. Bu belgeleri de sunsun mahkemeye. İyice maddi manevi tazminat alır.

Bu süreçler çok uzun sürüyor, uğraşmak istemiyorsa bu yöntemi deniyebilir.

Kırmızı siteden biriyle anlaşmıştık. Adam ehliyeti kimliği vs. her şeyi attı. Parayı gönderdim zaten kargonun önündeydi. Parayı atar atmaz kimliğin fotoğraflarını silip engelledi :D. Benim WhatsApp Plus olduğu için silinen mesajlar silinmiyor yani her şeyi elimde. Ne yapmalıyım?

Dava aç. Olmadı Letgo'ya bildir ve iletişime geç.

Yapmadıysa kanıtlasın, siz bu süreçte savcı ve avukatınız dışında kimse ile iletişime geçmeyin derim.

Sakin fazla para veya başka ürün istemeyin ondan farkınız kalmadığı gibi kendisinden santajla çıkar elde ettiğinizi iddia eder suçlu duruma düşersiniz kendinizi ispat etmek için enaz 1 yıl adliyelere gidip gelirsiniz.
Sicilini düşünüyor olsa idi böyle dolandiricilarla işbirliği yapmazdı.
Ayrıca yaptığı teklifleri ve anlattıklarını delilleri ile dava dosyanıza ek dilekçeyle bildirin.
Yapmanız gereken bu. Diğer türlü olumsuz sonuçlar karşınıza çıkacaktır. Sicilini çok düşünüyorsa mahkeme sürecinden önce pişman olmalı ve gereğini yapmalıydı. Olay savcılık boyutunu geçtikten sonra mahkeme harici uzlaşma durumları suç teşkil eder.

Tehdit olmuyor değişik bir üslupla söylerse tehdit olmaz, son bir şans verdim denir :D
Gayet de tehdit oluyor. Olay savcılık boyutunu geçtikten sonra uzlaşma ancak mahkeme huzurunda olur. Diğer türlü her davranış illegal ve kanuna aykırıdır. Para karşılığı davayı geriye çekmeyi kabul ederse karşı taraf rüşvet (mahkemeyi geri çekmek için zorla istedi) davası açabilir. Haklıyken haksız konuma düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı