Dolandırıldım ne yapmalıyım?

@ValiBey36 Avukat veya karakolluk bir durum söz konusu değil bence. Yapılabilecek tek ve en mantıklı şey düzgün bir dilekçe hazırlayıp en kısa sürede savcılığa vermek olur. Telefon numaralarını, WhatsApp görüşmelerini, banka hesap bilgilerini de detaylı bir şekilde belirtmeyi unutmayın. Olayı da düzgün bir şekilde izah edin kağıt üzerinde.
İlk emniyet müdürlüğüne gideyim orda bir bakalım ne diyecekler.

@Ali52521 Siz bilirsiniz. Gidin danışın fakat %99 ihtimalle savcılığa suç duyurusunda bulunun derler. En iyi ihtimalle dilekçeyi sizin için hazırlarlar ve savcılığa iletirler. Daha iyisini düşünemiyorum maalesef. Çok sık yaşanan bir olay. ☹️

İlk emniyet müdürlüğüne gideyim orada bir bakalım ne diyecekler.

Hocam emniyet müdürlüğü bildiğim kadarıyla daha çok üst düzey polislerin makam odasının vs olduğu yer. Bir polis merkezi amirliğine gitseniz daha iyi olabilir.

Hocam emniyet müdürlüğü bildiğim kadarıyla daha çok üst düzey polislerin makam odasının vs olduğu yer. Bir polis merkezi amirliğine gitseniz daha iyi olabilir.
Bakalım artık yarın nerelere gideceğiz.
@Ali52521 Siz bilirsiniz. Gidin danışın fakat %99 ihtimalle savcılığa suç duyurusunda bulunun derler. En iyi ihtimalle dilekçeyi sizin için hazırlarlar ve savcılığa iletirler. Daha iyisini düşünemiyorum maalesef. Çok sık yaşanan bir olay. ☹️
Ucu bir yere varır mı sizce? Ne düşünüyorsunuz?

Polise gittim, şikayette bulundum. Muhtemelen bulunacağını belirttiler. Umarım öyle olur.

Geçmiş olsun hocam tekrar, Allah sabır versin. Kanıtları vs tam verdiyseniz en yakın zamanda dolandırıcıyı paket ederler :).

Git ve yasal haklarını kullan hatta devletten avukat iste bedava verirler ona her şeyi anlatıp dava edebilirsin eğer kazanırsan hapse attırabilir veya verdiğiniz paranın birkaç katıını geri alabilirsiniz.

Geri
Yukarı