Dolandırıldım ne yapmalıyım?

Parayı gönderdiğiniz de açıklama kısmına ne için gönderdiğinizi yazmıştınız degilmi ? Eğer yazdıysanız oda tamamlayıcı delil sayılır.

Numara ve konuşmalar duruyor. Hat hala açık hatta beni engellenmemiş bile sadece açmıyor. WhatsApp'ta çift tik oluyor. IBAN var hocam dekont vs. onun izinden bulurlar diye düşünüyorum.

Hocam kaç saattir ulaşamıyorsunuz? Eğer adam o kadar IBAN, numara falan vermişse dolandırıcı olmuyabilir, belki cidden telefona bakamıyordur.

Arkadaşlar günümüzde bu işi çok yapan "dolandırıcılar" sık sık başka insanların kimlik bilgilerini ve banka hesap bilgilerini kullanıyor. Pek iyimser olmanızı önermem. O paradan ümidini kes fakat peşini de bırakma. Parayı değil de adamı ele geçirmeye bak derim. Böyle bir karaktersizliği yapan birinin ceza alması en büyük temenni olur bence. Zaten adam yakalanırsa doğal olarak parayı alma şansın da artar. Bu tarz davalarda sanık yakalanınca parayı %99 geri iade etmek zorunda kalıyor.

Öğlen saat 12'den beri. Aradığımda 3 kez açtı kapattı telefonu.

Evet. Görüyor.

Hocam o zaman geçmiş olsun. Tanıdık avukat, savcı falan varsa ona da danışın. Şu an bence sıcağına sıcağına karakola gidin durumu anlatın, sabahta savcılığa gider bir avukatla gerekli işlemleri yaparsınız.

@ValiBey36 Avukat veya karakolluk bir durum söz konusu değil bence. Yapılabilecek tek ve en mantıklı şey düzgün bir dilekçe hazırlayıp en kısa sürede savcılığa vermek olur. Telefon numaralarını, WhatsApp görüşmelerini, banka hesap bilgilerini de detaylı bir şekilde belirtmeyi unutmayın. Olayı da düzgün bir şekilde izah edin kağıt üzerinde.

@ValiBey36 avukat veya karakolluk bir durum söz konusu değil bence. Yapılabilecek tek ve en mantıklı şey düzgün bir dilekçe hazırlayıp en kısa sürede savcılığa vermek olur. Telefon numaralarını, WhatsApp görüşmelerini, banka hesap bilgilerini de detaylı bir şekilde belirtmeyi unutmayın. Olayı da düzgün bir şekilde izah edin kağıt üzerinde.

Bende arkadaşa aynısı önerdim, ama hocam sonuçta savcılıkta suç duyurusunu yapmadan önce her türlü bir karakola gitmekte fayda var. Ne yapacağını falan daha iyi anlatabilirler. Belki direk IBAN'dan vs adresi falan bulur, gider bir soruştururlar. Ama tabii savcılık yani mahkeme falan olmadan parayı geri alamaz.

Geri
Yukarı