Dolandırıldım, Ne Yapmalıyım?

Mertolski

Centipat
Daha fazla  
Yakın zamanda Letgo'dan GTX 1060 satın aldım. Satıcı ürünü kargolamadı ve beni her yerden engelledi. Şikayetçi olduktan 1 saat sonra tekrar aradı. IBAN at paranı göndereyim diye. IBAN attım 1000 TL gönderdi, 4000 TL alacağım varken. Şikayetimi geri çekmedim. Geri kalanını da 1 hafta sonra atayım dedi, kabul etmedim. Benim hem zamanımı hem paramı çaldı. Bu adamın bana fazladan para vermesi gerekli midir? Bu yasal mı?

Yakın zamanda Letgo'dan GTX 1060 satın aldım. Satıcı ürünü kargolamadı ve beni her yerden engelledi. Şikayetçi olduktan 1 saat sonra tekrar aradı. IBAN at paranı göndereyim diye. IBAN attım 1000 TL gönderdi, 4000 TL alacağım varken. Şikayetimi geri çekmedim. Geri kalanını da 1 hafta sonra atayım dedi, kabul etmedim. Benim hem zamanımı hem paramı çaldı. Bu adamın bana fazladan para vermesi gerekli midir? Bu yasal mı?
Fazladan para mı? Sebep?

Satan kişi neden size para gönderiyor onu anlamadım. Çözdüm sanırım ilk 2 cümleyi dolandırılan yazıyor diğerlerini dolandıran yazıyor yok bu da olmadı ne yazdınız anlamadım.

Yahu hocam savcılığa gitsene. İplemezler diye düşünme, 500 TL'lik dolandırıcılık davasında hüküm giydiğini gördüm bir sanığın gözlerimle. Buraya neyini yazıyorsun, iki çoluk-çocuk ''hahaha'' emojisi atsın da acınla eğlensin diye mi?

Zaten şikayetçi olmuşsunuz, pardon. Fazladan para alamazsınız, ancak tazminat yolu ile olabilir. Zaten şikayetinizi geri çekmezseniz adli para cezası da öder, hüküm de giyer; iyi ders olur. Şikayetinizi de geri çekmenizi tavsiye etmem.

Öncelikle geçmiş olsun. Fazladan para isterseniz haklıyken haksız duruma gelirsiniz olayın seyri degişir. Ayrıca onun seviyesine gelirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı