Dolandırıldım, Ne Yapmalıyım?

Kusuruma bakmayın çok heyecanlı bir şekilde yazmıştım. Olayın özeti şu:

Herif beni mağdur etti, zamanımı çaldı. Almam gereken ekran kartı şuan en az 4500 tl oldu. Bu **#*₺& olmasa şimdiye almış olabilirdim. Bana 4000 tl yerine 4500 ver davamı geri çekeyim anlaşalım. Tarzında cümleler yanlış olur mu ? Sonuçta zorlukla bir şey istemiyorum, kabul edip etmemek ona kalmış.

Paramı geri verse bile şikayetimi geri çekmesem olur mu?

Bunları sorduğum için beni suçlayan arkadaşlara sesleniyorum. Umarım bir gün benim yerimde olursunuz da anlarsınız neler çektiğimi.

Kusuruma bakmayın çok heyecanlı bir şekilde yazmıştım. Olayın özeti şu:

Herif beni mağdur etti, zamanımı çaldı. Almam gereken ekran kartı şuan en az 4500 tl oldu. Bu **#*₺& olmasa şimdiye almış olabilirdim. Bana 4000 tl yerine 4500 ver davamı geri çekeyim anlaşalım. Tarzında cümleler yanlış olur mu ? Sonuçta zorlukla bir şey istemiyorum, kabul edip etmemek ona kalmış.

Paramı geri verse bile şikayetimi geri çekmesem olur mu?

Bunları sorduğum için beni suçlayan arkadaşlara sesleniyorum. Umarım bir gün benim yerimde olursunuz da anlarsınız neler çektiğimi.
Adamı tehdit ederek para istiyorsunuz ve bunun yasal olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yaptığınız şeyin adı şantaj ve suç! Böyle saçmalıkları kurgulamak yerine tekrar kart almak istediğiniz de elden alırsanız ne bizi, ne de kendinizi bu duruma sokarsınız!

Adamı tehdit ederek para istiyorsunuz ve bunun yasal olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yaptığınız şeyin adı şantaj ve suç! Böyle saçmalıkları kurgulamak yerine tekrar kart almak istediğiniz de elden alırsanız ne bizi, ne de kendinizi bu duruma sokarsınız!
Şantaj ve suç olmuyor. Bu durumda çalınan tek şey para değil. Benim erkenden projelerimi bitirmem gerekirken bu herif yüzünden neler çekiyorum.

Şantaj vs. yok. Bilmeden konuşmayın. Parasının tamamı ödense de şikayetini geri çekmek zorunda değil. Konu sahibi bir seçenek sunuyor. Dolandırıcıya sempati duyacaksınız yakında.

Şantaj ve suç olmuyor. Bu durumda çalınan tek şey para değil. Benim erkenden projelerimi bitirmem gerekirken bu herif yüzünden neler çekiyorum.
Teknik olarak yaptığınız şantaj, ve bu bir suç. Adam size paranızı geri atarsa, sizi mağdur ettiğine dair dava açabilirsiniz. Şu anda geri talep edebileceğiniz miktar 4000₺. Fazlası sizin paranız değil zaten. Eğer maddi olarak mağdur edildiğinizi düşünüyorsanız, dediğim gibi, dava açıp mağduriyetinizin karşılanmasını talep edebilirsiniz. Paranızı geri atmazsa, kendi paranız için dava açıp, mağduriyet için fazladan para talep edersiniz.

Şantaj vs. yok. Bilmeden konuşmayın. Parasının tamamı ödense de şikayetini geri çekmek zorunda değil. Konu sahibi bir seçenek sunuyor. Dolandırıcıya sempati duyacaksınız yakında.
Arkadaşım yaptığı şeyin adı santaj ve tehdit ile parasını gasp etmiş oluyor. Dolandırıcıya sempati duymak mı? Bunu mu çıkardınız konuşmamdan? Cahil cahil konuşup adamı gaza getirmeyin. Şantaj nasıl suç değil?
Tamam kardeş sen adama söylediğini söyle sonra gelip konu açarsın hadi iyi forumlar.

Siz insanlara kolayca güvenerek zaten en başta hata yapmışsınız. Verdiğiniz para ne ise onu almaya çalışmalısınız. 4000 TL gönderip, bana 4500 ver davamı geri çekeyim diye bir şey söz konusu olamaz. Tazminat alma gibi bir hayaliniz var ise üzgünüm alamayacaksınız. Hukuki yollarla, uğradığınız maddi mağduriyeti giderebilirsiniz.

Geri
Yukarı