Dolandırıldım, Ne Yapmalıyım?

Arkadaşım yaptığı şeyin adı santaj ve tehdit ile parasını gasp etmiş oluyor. Dolandırıcıya sempati duymak mı? Bunu mu çıkardınız konuşmamdan? Cahil cahil konuşup adamı gaza getirmeyin. Şantaj nasıl suç değil?
Hukukçuyum, şantaj da tehdit suçu da burda yok. Tahsilini almadığınız alanda bu kadar agresif ve emin konuşmayın, baya komik duruyor.

Adamın parası çalınmış, şu kadar verirsen şikayetimi geri çekerim diyor, böyle bir hakkı da var. Hatta paranın tamamını alsa dahi şikayetini geri almama hakkı var. Bilmiyorsanız susmayı öğrenin, cahillikten bahsediyorsunuz bir de. Zaten en cahil cühela, bir şeyi biliyorum sananlardan çıkıyor. Ha bir de gaza gelseniz ne olur merak ettim, tehdit mi bu?

Şantaj ve suç olmuyor. Bu durumda çalınan tek şey para değil. Benim erkenden projelerimi bitirmem gerekirken bu herif yüzünden neler çekiyorum.
Adamı tehdit ederek para istiyorsunuz ve bunun yasal olduğunu mu düşünüyorsunuz? Yaptığınız şeyin adı şantaj ve suç! Böyle saçmalıkları kurgulamak yerine tekrar kart almak istediğiniz de elden alırsanız ne bizi, ne de kendinizi bu duruma sokarsınız!
Ayrı
Hukukçuyum, şantaj da tehdit suçu da burda yok. Tahsilini almadığınız alanda bu kadar agresif ve emin konuşmayın, baya komik duruyor.

Adamın parası çalınmış, şu kadar verirsen şikayetimi geri çekerim diyor, böyle bir hakkı da var. Hatta paranın tamamını alsa dahi şikayetini geri almama hakkı var. Bilmiyorsanız susmayı öğrenin, cahillikten bahsediyorsunuz bir de. Zaten en cahil cühela, bir şeyi biliyorum sananlardan çıkıyor. Ha bir de gaza gelseniz ne olur merak ettim, tehdit mi bu?

Peki ben paramı alsan bile şikayetimi geri çekmesem olur mu? Bu ve bunun gibileri ancak bu şekilde akıllanır çünkü.

Satan kişi neden size para gönderiyor onu anlamadım. Çözdüm sanırım ilk 2 cümleyi dolandırılan yazıyor diğerlerini dolandıran yazıyor yok bu da olmadı ne yazdınız anlamadım.

Arkadaş dolandırıcıya 4000 lira vermiş. Dolandırıcıda 1000 lirasını geri yollayıp kalanı haftaya atayım demiş.

Yakın zamanda Letgo'dan GTX 1060 satın aldım. Satıcı ürünü kargolamadı ve beni her yerden engelledi. Şikayetçi olduktan 1 saat sonra tekrar aradı. IBAN at paranı göndereyim diye. IBAN attım 1000 TL gönderdi, 4000 TL alacağım varken. Şikayetimi geri çekmedim. Geri kalanını da 1 hafta sonra atayım dedi, kabul etmedim. Benim hem zamanımı hem paramı çaldı. Bu adamın bana fazladan para vermesi gerekli midir? Bu yasal mı?

Üstüne bir bardak soğuk su için.

Geri
Yukarı