Dolandırılıyor olabilir miyim?

AliDönmez

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. sahibinden.com'dan bir iş ilanına başvurdum. Kimlik fotoğrafım ile adli sicil belgemi gönderdim fakat sonradan şüphelendim. Çünkü 5 ayrı bankadan kendi adıma hesap açıp gelen ücretleri kripto para trona çevirip onlara göndermemi söylediler. Ben de para aklama veya dolandırıcılık olabilir diye düşündüm. Şimdi vazgeçtim desem kimliğim ile benim adıma dolandırıcılık yapabilirler mi ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. sahibinden.com'dan bir iş ilanına başvurdum. Kimlik fotoğrafım ile adli sicil belgemi gönderdim fakat sonradan şüphelendim. Çünkü 5 ayrı bankadan kendi adıma hesap açıp gelen ücretleri kripto para trona çevirip onlara göndermemi söylediler. Ben de para aklama veya dolandırıcılık olabilir diye düşündüm. Şimdi vazgeçtim desem kimliğim ile benim adıma dolandırıcılık yapabilirler mi ne yapmam lazım?
Birşey olacağını sanmıyorum vazgeçin.

Muhtemelen gelen paralar senin vermiş olduğun bilgilerden gelecek. Dolandırcılıktan ziyade işlenen suçu sana kitleyecekler. Bir suç varsa bir suçlu olmalı (ezelden)

Dolandırılıyor olabilir miyim sorusu her şey bu kadar açık ve net iken çok saçma geldi üstat.
Direkt olarak vazgeçin bitsin.

Tek başına kimlik bir şeye yaramaz.

Hocam polise gidip durum bildirmenizde fayda var. Tutanak falan tutulur belki, olur da yarın öbürgün bir sıkıntı olur elinizde belge olsun. Büyük ihtimalle para aklama yapacaklar. Uzak durun. İlerde büyük sıkıntı yazar.

Geri
Yukarı