Hayat hikayem

Bende ileride böyle olmaktan korkuyorum asosyalim yarın okulda sunum var doğru düzgün sesim bile çıkmıyor her zaman böyle mi kalacağım bilmiyorum.

Bence senin sorunun basitte yol gösteren olmamış, sen istediğin okula gidince sorun çözülecek sanmışssın ya da paran olunca, büyük adamlar zorluklarla sıfırdan elindekilerle bir şeyler yapıyorlar, bana kalırsa ilk başta basit bir işe gir hem de okula git yoksa kafa dağılmaz böyle kendini eksik hissedersin hep senin çok boş zamanın var kafayı takıyorsun, ya işe git bir iş yerine ya da boş zamanlarında kütüphaneye git ya da spora git kendi kendine sorgulamaktan başka insanlarla kendini kıyaslamaktan kafayı yemişssin burada bu konuyu açıp kendini anlatıyorsan toplumun %80'inden zekisin iyisin, 2 ay BİM de falan çalış ben mükemmel biriyim dersin insanların hareketlerini izle.

Dertlerim liseli ergen dertleri değil.
Geçmişin gerçekten acınası ama şu anda dert sandıkların (sosyalleşmek...) asıl dert değil. Belki bir gün anlayacaksın değmeyeceğini. Senin bir şekilde huzur bulman gerek, belki bu şekilde birşeyleri düzeltmek için gereken motivasyonu sağlarsın.
@Silinen üye dediğin gibi, kendisiyle ilgilenmeli.

Bence senin sorunun basitte yol gösteren olmamış, sen istediğin okula gidince sorun çözülecek sanmışssın ya da paran olunca, büyük adamlar zorluklarla sıfırdan elindekilerle bir şeyler yapıyorlar, bana kalırsa ilk başta basit bir işe gir hem de okula git yoksa kafa dağılmaz böyle kendini eksik hissedersin hep senin çok boş zamanın var kafayı takıyorsun, ya işe git bir iş yerine ya da boş zamanlarında kütüphaneye git ya da spora git kendi kendine sorgulamaktan başka insanlarla kendini kıyaslamaktan kafayı yemişssin burada bu konuyu açıp kendini anlatıyorsan toplumun %80'inden zekisin iyisin, 2 ay BİM de falan çalış ben mükemmel biriyim dersin insanların hareketlerini izle.
Birkaç ay çalıştım orada da babamın tanıdığı diye patron idare etti beni. Bazen mükemmel olduğumu düşünüyorum ama dışarıda aynı olayları yaşayınca yine bunalıma giriyorum.

Sen sorumluluk al demişsin. Bu durumdayken sorumluluk alabileceğini düşünmüyorum. @89666 işe yarar mı, boş zamanını sorumluluklar ile kapat?

Toplumla kendini kıyaslayıp eksiklik hissediyorsun, kimse senle konuşmuyor çünkü bir özelliğin yok işe gitsen ya da kütüphanede ders çalışsan ya da okulda proje yapsan insanlar senle iletişim kurmak zorunda kalınca bak ne güzel bül bül gibi şakıyorlar yeter ki çıkarları işleri düşsün, işi düşsün yüzüne bakmayan kız neden mesaj atmıyorsun diye hesap soruyor not at onu yap buluşalım vs. Sen istediklerini hayatta olsun istiyorsan önce güç sahibi ol, zengin olmana gerek yok ya okulda okul başarışı yakala projelere katıl kütüphanede kendini geliştir ya da iş yerinde çalışırken başarı yakalamaya çalış hem okurken böyle okul projelerinin peşinden falan koş, sen oturduğun yerde gökten gelsin diye bekliyorsun, ben senin yaptıklarını yapsan aynı hayatı yaşarım. İletişim gelişmiyor çünkü bir özelliğim olsun diye uğraşmıyorsun, bir özelliğin olunca zaten iletişim kurmak zorunda kalıyorlar istemesen de lanet olsun diye kovmaya başlarsın milleti. Hayatı yaşamayı bilmiyorsun özet olarak filmlerde gördüğün gibi değil.

Geri
Yukarı