Hayat hikayem

"Kaybedecek bir şeyi kalmayınca çok güçlü olacak." -Mehmet Karahanlı, Polat için söylüyor. Polat'ın tek yakını Aslan Amca, Pala tarafından öldürülüyor ve Polat'ın kimsesi kalmıyor.

Kaybedecek bir şeyin yoksa, senden güçlüsü yok. İstediğini yapabilirsin. Bir de bu taraftan bak. Ne istiyorsan onu yap, büyük projeler dene. En kötü "Denedim" deyip kendini ait hissettiğin yere geri dönersin, yani dibe.

Ben de çok ezildim taa lise sonuna kadar. Boyumla, gözlüklerimle çok dalga geçildi, yeri geldi dayak yedim. Bende bunlar ters tepti, beni güçlendirdi, öfkelendirdi. Öfke de beni büyüttü. İyi ki ezmişler. Karşıma çıkarlarsa ben de onları ezeceğim, sıra bende.
Hocam haklısınız da isim ve avatarı görünce krize girdim.

Moralin bozuksa ders çalışırken performans alamazsın sosyalleşerek ders çalışmalısın üşenmeden şehir kütüphanesine ya da dershane kütüphanesine git oralarda çalış tek başına moralin bozuksa dersi öğrenemezsin anlamazsın.
Param yok, mecburen evde tek çalışacağım.

Ya dostum boşuna kafayı takıyorsun sorunun nedenini bilmiyorsun ondan dolayı sorunun nedenini bilsen üzülmezsin ben sana nedenini söyledim bir şey yapmadığın için, mesela fotoğraf çekiyorum profesyonel en basitinden okuldayken beni davet ettiler bir öğrenci evine bir baktım 8 tane kız var evde bütün gün eğitim filmi çektik eğitim fakültesi için hepsi ile samimi oldum tek erkek bendim eğitim fakültesi olduğu için erkek olmadığından sınıfta fen bilgisi öğretmenliği bölümünde ben o vasıtayla tanıştım arkadaş oldum bak bir özelliğim var insanlar davet ediyor çağırıyor, fotoğraf çek demiyorum derste projede iş çalışmasında, okulda kısmı zamanlı derste labda bir şeyin peşinden koş, ya hocanın yanına gitttim konuşmaya kontör yoktu hoca bir şey istedi yanda öğrenci kızı gördüm ondan telefon istedim onunla tanışım vs... Bak hareket ediyorum hayatta o sayede tanışıyorum sende hareket yok burada boşuna böyle şöyle diyorsun hareket etsen bir şeyler olur olmuyorsa yaz buraya. Gökten sosyallik gelsin kız gelsin diye düşünüyorsun emin ol kimseye gelmiyor bir şey öyle. En zengin adam bile koşuyor bişilerin peşinden parayla da alakalı değil olay mantık kafa çalışacak.

He bir de yakışıklı falan değilim he ben inanamadım bu kızlar nasıl beni beğendi diye 3 ayda 4 tanesi ile sevgili oldum sırf erkek yok diye demem o ki tiple alakalı değil düzgün davranıyorum düzgün konuşuyorum mantıklı bir insanım diye yoksa kaslı maslı öyle zengin biri değilim. Normal ol işine gücüne bak gerikalı insanlara kulak asma yoluna bak. Kendi bildigini yap istediğin olur er ya da geç sabret, bize bunları anlatan olmadı sürünerek kendimiz öğrendik umarım ne demek istediğimi anlarsın ortada bir şey yok aslında kendine dikkat et sağlığına falan bak. Sporuna bak.

Hocam haklısınız da isim ve avatarı görünce krize girdim.

Param yok, mecburen evde tek çalışacağım.

Yok şehir kütüphanesi var her şehir de ya da üniversitenin kütüphanesinde çalış. Ya da ucuz bir belediyenin kahvesine git.

He bir de yakışıklı falan değilim he ben inanamadım bu kızlar nasıl beni beğendi diye 3 ayda 4 tanesi ile sevgili oldum sırf erkek yok diye demem o ki tiple alakalı değil düzgün davranıyorum düzgün konuşuyorum mantıklı bir insanım diye yoksa kaslı maslı öyle zengin biri değilim. Normal ol işine gücüne bak gerikalı insanlara kulak asma yoluna bak. Kendi bildigini yap istediğin olur er ya da geç sabret, bize bunları anlatan olmadı sürünerek kendimiz öğrendik umarım ne demek istediğimi anlarsın ortada bir şey yok aslında kendine dikkat et sağlığına falan bak. Sporuna bak.

Yok şehir kütüphanesi var her şehir de ya da üniversitenin kütüphanesinde çalış. Ya da ucuz bir belediyenin kahvesine git.
Hocam oralara gidip telefondan dersi izleyip deftere yazıp çalışıyorum diyelim. Gökten zembille arkadaş, hatun falan mı gelecek?

Yok mola ya çıkıyorsun ya dinlenme yerinde çay içerken tanışırsın insanlarla her gün git samimi olursun selam verirsin zamanla, kütüphaneciyi kafalasan sana yardımcı olur ooo çok yol var.
Kültür gençlik merkezleri var her şehirde sen biraz hareket etsen görürsün her şeyi olduğun yerden düşünerek bulmaya çalışıyorsun her şeyi,
Bir şeye bakmakla dokunmak arasında fark vardır dokunmadan öğrenemezsin hayatı.

Yok mola ya çıkıyorsun ya dinlenme yerinde çay içerken tanışırsın insanlarla her gün git samimi olursun selam verirsin zamanla, kütüphaneciyi kafalasan sana yardımcı olur ooo çok yol var.
Kültür gençlük merkezleri var her şehirde sen biraz hareket etsen görürsün her şeyi olduğun yerden düşünerek bulmaya çalışıyorsun her şeyi,
Bir şeye bakmakla dokunmak arasında fark vardır dokunmadan öğrenemezsin hayatı.
Hocam çok yardımcı oldunuz sana ve @439902 ye ve diğer yardımcı olanlara teşekkür ederim. Harekete geçmeye çalışacağım.

Ya laf atarsın her gün gelen kızın birine dersin bu hangi konu bende bunu yapamıyorum sakin sakin sohbet edersin arkadaş olursun bana anlatır mısın dersin, yok soğuk davranırsa başka kıza başka bir şey sorarsın 10 tane konuşsan 1 tanesi düzgün davranır.

Hocam çok yardımcı oldunuz sana ve @439902 ye ve diğer yardımcı olanlara teşekkür ederim. Harekete geçmeye çalışacağım.

Ya laf atarsın her gün gelen kızın birine dersin bu hangi konu bende bunu yapamıyorum sakin sakin sohbet edersin arkadaş olursun bana anlatır mısın dersin, yok soğuk davranırsa başka kıza başka bir şey sorarsın 10 tane konuşsan 1 tanesi düzgün davranır.

Sen önce arkadaş olmaya bak kadın dahi olsa zamanla baş başa kaldığından kendiliğinden sevgili olur, sevgili dahi olmuyorsa başka kadınla konuşursun onunla samimi olursun illa arkadaş olduğundan sevgili olacak diye bir şey de yok işte istediklerin olana kadar denemeye devam et.

Çünkü sende şöyle bir potansiyelde var sen şimdi arkadaş olursun niye sevgili olmadı diye kafayı takarsın olmuyorsa arkadaş kal başka biriyle dene beğendiğin tek kişiye bağlanıp zorlama her zaman daha iyisi vardır.

Sen önce arkadaş olmaya bak kadın dahi olsa zamanla baş başa kaldığından kendiliğinden sevgili olur, sevgili dahi olmuyorsa başka kadınla konuşursun onunla samimi olursun illa arkadaş olduğundan sevgili olacak diye bir şey de yok işte istediklerin olana kadar denemeye devam et.

Çünkü sende şöyle bir potansiyelde var sen şimdi arkadaş olursun niye sevgili olmadı diye kafayı takarsın olmuyorsa arkadaş kal başka biriyle dene beğendiğin tek kişiye bağlanıp zorlama her zaman daha iyisi vardır.
Tam beni anlattın hocam, kimse beni bu kadar iyi tarif etmemişti. Benim felsefem zaten tek bir kıza bağlı kalma değil, olmuyorsa başkasına geçmek. Ama seçici biriyim sadece çekici bulduklarım ile partner olurum. Onlar da beni beğenmiyor maalesef. Ama tipten dolayı değil de bir özelliğim olmadığı, boş boş oturduğum için de olabilir. Haklısın.

Tam beni anlattın hocam, kimse beni bu kadar iyi tarif etmemişti. Benim felsefem zaten tek bir kıza bağlı kalma değil, olmuyorsa başkasına geçmek. Ama seçici biriyim sadece çekici bulduklarım ile partner olurum. Onlar da beni beğenmiyor maalesef. Ama tipten dolayı değil de bir özelliğim olmadığı, boş boş oturduğum için olabilir haklısın.

İşte sen duruma göre ilerle ama ders bir amaç asıl olan onda başarılı olmak fakat tek başına sosyallik olmadan ilerlersen zor, hem bazen yalnız hem sosyal şekilde çalışman gerekli, tıp fakültesinin kütüphanesinde bak adamlar nasıl hep beraber çalışıyor.

Bak ben iş arıyorum mesela gezmediğim yer kalmadı, DeFacto'ya gittim orada ayak üstü bir kızla konuştum iş başvurusu için o kız samimi davrandı başka işler var yardımcı olayım dedi colins var watsons falan bahsetti, mesela tamam olur deyip telefonunu istiycem yardımcı olursanız sevinirim diye hoşlanıyorsa arkadaş olur konuşmaya devam eder. Hareket ettiğim için bir şeyler yaşanıyor dursam öldüğümü bile kimse anlamaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı