Dolar 2.58 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dolar bu yükseldiği gibi de düşecektir. Yangından mal kaçırır gibi acele acele teknoloji ürünlerine atlamamak en iyisi.

Bence polemik yaratmaya gerek yok.

Bence siz alın Sistemi beklemeyin, yoksa çok beklersiniz. Nvidia yeni kartlarını duyuracak neredeyse ve hala doların düşmesini bekleyenler var. :D

Bekleyemem diyen varsa alsın şimdi, benim gibi acelesi olmayan (yazın toplayacağım inşallah) beklesin bende düşeceğini tahmin ediyorum.

Arkadaşlar dolar uzun vadede hiç bir zaman değer kaybetmedi, kaybetmeyecek. Sistem toplayacaklar fazla oyalanmasın.

Ben laptop alırken acele ettim çok pişman oldum. Bilgisayar toplayacağım ama hiç acelem yok. Geçen ay alacağım sistemi iptal edip Haziran ayını falan beklemeye karar verdim. İnanıyorum dolar düşecektir o zamana kadar.

doların bu kadar yüksek oluşu sadece hükümetin faiz politikası değil dikkat ederseniz Euro dolar karşısında tarihin en dib seviyesini gördü TL karşısındada nerdeyse aynı seviyede olacaktı uzun vadede Doların 2,50TL seviyesi altına düşeceğini zannetmiyorum bu düşüş sadece bir iç dalgalanma malum dolarlarını bozduranlar bi hayli fazla....

Dolar Euro paritesi 15 yılın en düşük seviyesinde.Doların yükselmesi gayet normal.Ayrıca cari açığı olan bir ülke için yüksek kur avantajdır.İthalat yavaşlar.İhracat değerlenir.

Gelirsen doların ani yükselişine.Tamamen spekülatif balon vari bir yükseliş.Dolar sadece Türkiyede değer kazandı Dünyada kabediyor.Bu ani yükseliş temeli olmayan sağlıksız balon.Her an patlayabilir.Zaten Cuhmurreisi açıklama yapmıştı.

-Dolarla yola çıkan yayan kalabilir (cümleyi tam hatırlayamadım)

Yani dolar her an dramatik bir düşüş yaşayabilir.Vaktiniz varsa sabredin.Heleki büyüme beklenin üstünde tekrar çıkarsa bu durum hızlanır.
Son olarak olayı siyasi taraflara çekenler gerçekten gülünç.Faiz gibi önlemler ekonomiye zarar veren kısa vadeli çözümler.Ancak ani düşürmeden yavaş yavaş doğal olarak indirilmeli.Cumhurbaşkanın açıklamaları kuru etkiliyor palavrası ayrı bir komedi.Bu algıyı medya yarattı.Sabah haberlerini izleyen başımıza ekonomist kesiliyor.Yok Cumhurbaşkanı müdahale ediyor sert konuşuyor dolar fırlıyor.

Merkez bankası tamamen bağımsız.Zaten sermayesinin yarısı Anonim.Faiz lobisi dediğimiz kısım bu yarım işte.Ne hikmetse bu lobi deyiminide hemen aldılar itibarsızlaştırdılar.Maalesef durumlar böyle.Merkez bankası %100 devletin olana kadar rahat yok bunlardan.Biz bunların suyundan akmadıkça doları yükseltip faizleri şişiriyorlar.Gezi olaylarından önce dolar 1.5 faiz %5 di borsa ise yıl sonu 100.000 olacaktı.Yazık oldu ülkemiz için.

Neyse uzun lafın kısası bekleyin arkadaşlar düşecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı