Dolar 4 TL!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Edirnelisin ya illa havani atacan be ya. :)
Sen de Mersin`e gelince ben sana Tantuni ismarlarim ardindan Kerebic tatlisi.

Bak canim cekti simdi. Insallah euro 7 TL falan olur da sabah aksam tantuni yerim. Ahahahahhaa :)
Tek derdin tantuni olsun. Sana tantuni ısmarlamayan ne olsun:)

Önceki yorumları okumadım fakat Doların düşmesi için yapılacak bir fikri ortaya atmak istiyorum, umarım doğrudur. Şuan yapabileceğimiz en doğru şey ürettiğimiz savunma sanayi alanındaki eşyaları yurt dışına TL üzerinden satmak. Örneğin yakın zamanda Katara zırhlı araçlar ve İHA'lar satılacak maalesef bunu dolar üzerinde yapıyoruz eğer bunu TL üzerinden yaparsak TL yurt dışında bir değer görecek ve dolar karşısında yükselişe geçecek. Unutmayın Doların bu kadar yüksek olması TL'nin bu kadar değersiz olmasından kaynaklanıyor.

Dolar üzerinden maaş alıp Türk Lirasına çevirenler seviniyor. Biz de üzülüyoruz. Bu hayat ilginç.😒

Son düzenleyen: Moderatör:
Kız kardeşim İmam Hatip mezunu şuanda Üniversite okuyor ve okuduğu bölümün İlahiyat ile hiç bir alakası yok. Anne tarafımdan bir akrabamız okul okurken hem de Kuran Kurslarında ders verirmiş ama şuan dünyanın en genç profesörlerinden biri. Dini gerizekalılık olarak görecek ne yaşadınız çok merak ediyorum. Dini gerçekten anlarsanız zaten şuan ülkede din ile alakalı birşey olmadığını da anlarsınız. Sorun dinde değil insanlarda. Din satarak diye bir şey söz konusu değil. Dini alet eden ve ona inanan kişilerin sorunu bu. Herkes kendi gelişimini doğru yolda bir noktalara getirirse kimse kimseye birşey satamaz. Baktığınız da biri Din satarken, diğeri Milliyetçilik,bir başkası Atatürk`çülük satmıyor mu hiç birinin savunduğu şeyler ile alakası yokken.

Bir iki istisna dışında İmam Hatip'e çocuk gönderenler cahil aileler. İmam Hatip'te okuyanlar çoğu bilimsel dersten mahrum kalan cahil bireyler olacaklar kendilerini geliştirmediği sürece.

Ben de kuran kurslarından çıktım ve nasıl bir cehalet yaydıklarını çok iyi biliyorum. İnsanların kendi çabaları ile bir şey öğrenmiş olmaları bu kurumların sorgulamayan, cahil bireyler yetiştirdiği gerçeğini değiştirmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı