Dolar 7.2 TL, Euro 8.05 TL

• Konuyu başlatan F1F2F3
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 236
  • Görüntüleme 19B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya benim anlamadığım nokta, TL'nin değer kaybetmesi ile Euro'da ucuzluyor(Bizde).
Mesela Euro dün 1,956 AZN, bu gün ise 1,933 AZN.
Neden böyle oluyor acaba? Tamam diyelim Euro ucuzluyor, ama dolar kuru sabit. Hep 1,70 AZN.
Dolar o zaman neden ucuzlamıyor? Bunun tek bir mantıklı açıklaması var, o da bizim korkak hakimiyyet ABD'ye belkide milyonlarla para veriyor ki, kur sabit olsun:(.
Çok üzücü gerçekten, korkak olarak para vermektense, vermeyib kurun değişmesini yeğlerim:).

Son düzenleme:
Arkadaşlar çözümü buldum sanırım. Bundan 1.5 yıl önce 90 Ruble 1.5 TL idi . Biz eğer Bu para birimiyle yapabilirsek işimizi 1 Ruble 0.09 TL . Bilmiyorum saçmaladım mı ama 1000 Rublede olsa 90 TL be ce güzel. Fikirleriniz neler ?

Arkadaşlar çözümü buldum sanırım. Bundan 1.5 yıl önce 90 Ruble 1.5 TL idi . Biz eğer Bu para birimiyle yapabilirsek işimizi 1 Ruble 0.09 TL . Bilmiyorum saçmaladım mı ama 1000 Rublede olsa 90 TL be ce güzel. Fikirleriniz neler ?
Mesele onu dünyaya kabul ettirmek bütün dünya bu parayı kullanması gerekiyor ki dolar yerle bir olsun yani imkansıza yakın ve sen onu yaptığında Ruble nin değeri artacak senin paran yine çöp olacak.

Rubleyle kim is yapacak bizimle :D

(Sözde) 1 papazın yükselttiği doları, binlerce imam indiremiyor üstüne yarım milyon daha yıllık bütçe istiyor diyanet :dddd Muz Cumhuriyeti diyorum, inanmıyorlar.

Mesele onu dünyaya kabul ettirmek bütün dünya bu parayı kullanması gerekiyor ki dolar yerle bir olsun yani imkansıza yakın ve sen onu yaptığında Ruble nin değeri artacak senin paran yine çöp olacak.
Ben bizim ne kullanabileceğimiz hakkında bunu düşündüm. Dış borç çok fazla. Ruble kullanan yerlerden alırsak evet belki artacak. Genede dolar mı Ruble mi. Bu gidişle dolar 10 TL olur. 20 de olur. Allah sonumuzu hayır eylesin.

Bide böyle bakın rub ve dolar farkına.
Screenshot_20180813-104946.jpeg
Screenshot_20180813-104938.jpeg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı