Dolar 7.39!

Faiz arttırımlarıyla dolar baskılanıyor şu an. Faiz artırımı ise kimsenin çalışmadan parasını faize koyup değerlenmesini sağlıyor. Bu da uzun vade de Enflasyon'un yükselmesine sebep oluyor. Bu yıl faiz azaltımı olursa dolar hızlı bir şekilde yükselişe geçecektir. Çünkü faiz daima arttırılamaz.
Doların kalıcı olarak düşmesinin tek yolu ise üretim. Yani yazılım, donanım, tarım ürünleri vs. gibi alanlarda yatırımlar yapmak.

Çok güzel özetlemişsiniz durumu hocam.

Faiz arttırımlarıyla dolar baskılanıyor şu an. Faiz artırımı ise kimsenin çalışmadan parasını faize koyup değerlenmesini sağlıyor. Bu da uzun vade de enflasyon'un yükselmesine sebep oluyor. Bu yıl faiz azaltımı olursa dolar hızlı bir şekilde yükselişe geçecektir. Çünkü faiz daima arttırılamaz.
Doların kalıcı olarak düşmesinin tek yolu ise üretim. Yani yazılım, donanım, tarım ürünleri vs. gibi alanlarda yatırımlar yapmak.
Bu mesajınızı her yerde billboard'lara astırmak gerekli hocam.

2021 e gireceğiz yeniden artışa geçecek sonra yeni vergiler zamlar gelecek şaaak.
mqdefault.jpg

Doların 5 olduğunu görmek istedim, gördüm ama 4.99'a tekrar düşüşünü göremedim. Benim suçummuş gibi hissediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı