Dolar 8 TL'yi aştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sert düştü 8.27 şu an. :) Bugün ve yarın çok oynayacağını sanmıyorum borsa kapandı tatil. Umarım Cuma günü büyük bi açılış yapmaz.

"Maaşı Dolarla mı Alıyorsunuz?"​

DAMAT :))

Aslında en anlamsız yanıt da bu!

Maaşını dolarla alan TL ile harcayan, doların değerlenmesinden endişe duymaz. Aksine, yurtdışında dövizle para kazanıp, Türkiye'de TL harcayanlar gibi durumdan oldukça hoşnut olurlar.

Hangi ülkeye gitmeyi düşünürdünüz? Bir bilgisayar telefon pahalı diye ülkeden mi gidilmeli burada domates 2 liraysa orada domates 30 lira.
Aynen,Mesela kanada'dan örnek verelim bir su bile 10 Lira, Ha Kanada asgari ücreti ise 14000 tl gibi bir şey yapıyor ama Dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur değil mi?

Küçükken biriktirdiğim paraları annem dolar yapmıştı 2 TL iken falan ortaokul a giderken arkadaşlar ben nenem gile gidiyorum uzun zamandır bakmıyordum piyasa ya duyuyordum da has***** (anladınız) deyip geçiyordum ben dolarımı almaya.

1100TL iken "yok ya ne gerek var sonra alırım" dediğim Noctua D15 Chromax'i 1250'ye görünce can havliyle atladım yarın 1.500'den almak zorunda kalmayayım diye, ne hallere geldi ülke be
Hangi ülkeye gitmeyi düşünürdünüz? Bir bilgisayar telefon pahalı diye ülkeden mi gidilmeli burada domates 2 liraysa orada domates 30 lira.
Domatesin 30 lira olması değil, adam domatesi 5 katım fiyata alırken (2-30 örneğiniz abartılı, en fazla 5 kat vardır arada, bahsettiğiniz yer de İsviçre falan herhalde) maaşı benim 10 katım ise adam domatesi bana kıyasla 2 kat rahat alıyordur anlamına gelir bu. Bir yerde domatesin kaç tl olduğu değil alım gücü, yani maaşın ne kadar domates alabildiği önemlidir, ama galiba bazı insanlar bunu asla anlayamayacak.

"Dolar 7.96 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda..."

Tekrar düşün 8.31 Türk lirası oldu.

"Orada" dediğiniz yer sanırım Kore veya Japonya. Sadece temel gıda ürünlerinden düşünmeyin, her şeyin fiyatı uçtu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı