Dolar 9 TL olursa ne yaparsınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne yapmamızı bekliyorsunuz? Sorunun amacını pek kavrayamadım.

Dolar 2 sene önce 3,5'tu şimdi 7,5. Paramız 2 katı değer kaybetti de biz ne yaptık? Hiçbir şey.

Bu yükselişte kimse bir şey yapmamışken 7,5 TL'den 9 TL'ye çıkınca niye bir şey yapalım ki?

Kötü hissetmemek için bu resme bakarım ;

gordu.jpg

Cidden bu ekonomi yüzünden. Okuma hevesimde kalmadı. Üni mevzunlarının % kaçı 10.000TL üstü maaş alıyor? Eskiden çok rahat 5000TL'ye aile geçindirilirken şu an 5000TL tek yaşayanlara bile yetmiyor.

Ne yapmamızı bekliyorsunuz? Sorunun amacını pek kavrayamadım.

Dolar 2 sene önce 3,5'tu şimdi 7,5. Paramız 2 katı değer kaybetti de biz ne yaptık? Hiçbir şey.

Bu yükselişte kimse bir şey yapmamışken 7,5 TL'den 9 TL'ye çıkınca niye bir şey yapalım ki?
Hocam Profil fotoğrafiniz hangi vine'den?

Cidden bu ekonomi yüzünden. Okuma hevesimde kalmadı. Üni mevzunlarının % kaçı 10.000TL üstü maaş alıyor? Eskiden çok rahat 5000TL'ye aile geçindirilirken şu an 5000TL tek yaşayanlara bile yetmiyor.
Bu yüzden her yıl 15-20 büyük beyin mezun oluyorsa bu ülkede 1 saniye vakit kaybetmeden kaçıp kurtarıyorlar kendini 😃 iş ilanı verenler bu mühendisleri + tecrübeli olarak istiyor ülkemizde verdikleri para asgari ücret... Niye bu zulmü çeksinler? Ülkemizin gelişmemesinin en büyük nedenlerinden biri bu.

Boş boş konuşanları dinleyip Allah'a şükür dolar 10 lira olmadı, Avrupa bizi kıskanıyor diyen koyunları, sadece askeri maaş alan bir emekçiyle aynı şartlarda 10 haftalığına yaşayabilir misin diye sormak isterdim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı