Dolar Düşüşe Geçti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dolar hakkında pek fazla yorum yapmak doğru olmaz, ben alışveriş yapsam hemen yapardım. Sonuçta daha fazla düşeceğinin garantisi yok.

Arkadaşlar daha fazla düşer mi bilmiyorum ama şuan seçim arefesinde ki duruma geldi umarım düşer ve 5 TL yi kesinlikle geçmeyecektir.

Ya keşke düşse. Yurt dışında 900 dolara satılan ürünü biz 3000 tl'ye alıyoruz. :D
Burda 900 liraya satılan ürünü 3000 bin liraya almamızın asıl nedeni saçma sapan vergiler. Dolar 2 lirada olsa yine vergilerden dolayı çok pahalıya alıyoruz.

Burda 900 liraya satılan ürünü 3000 bin liraya almamızın asıl nedeni saçma sapan vergiler. Dolar 2 lirada olsa yine vergilerden dolayı çok pahalıya alıyoruz.
Vergilerin 3 etkisi varsa doların 6 etkisi var. Bir kere kafadan 3 katı fazla ödüyoruz dolar yüzünden.

Tam tersi vergilerin 6 etkisi varsa doların 3 etkisi var. Mağazaların çoğu aldığı fiyatın altında satmaz. Yani dolar 2.5 lira iken almışsa şimdi dolar 2 lira olduysa kolay kolay satmazlar o fiyatın altına. Burda önemli etken bir sürü vergi olması.

Tam tersi vergilerin 6 etkisi varsa doların 3 etkisi var. Mağazaların çoğu aldığı fiyatın altında satmaz. Yani dolar 2.5 lira iken almışsa şimdi dolar 2 lira olduysa kolay kolay satmazlar o fiyatın altına. Burda önemli etken bir sürü vergi olması.
Üstadım. PC'de sadece KDV ve firmanın kararlaştırılmış karını hesaba katarsan ürünün fiyatını 2 katı bile geçmiyor. Fakat dolar ürünün fiyatını neredeyse 3 katına katlıyor. :)

Bir zamanlar 30 TL'ye alabildiğimiz altın (çeyrek) şuan 160 TL. Dolar'da buna benzeyecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı