Dolar en fazla ne kadar olur?

Hocam, merkez bankasında rezerv kalmadı ne ile baskılayacaklar? Unutmayın SWAP anlaşmalarından elde ettiğiniz rezervler size ait olmadığından onları harcayamıyorsunuz. Faiz artırımına gitseler bu sefer enflasyon uçacak her türlü zararlı çıkan halk oluyor, ha dolar artmış, ha faiz artmış, aynı şeyin laciverti.

Zaten, Dolar 4 Liraya düşse bile bizim ülkemizde bir şey farkedeceğini düşünmüyorum. İktidarın bakanların ekonomi yöneticilerinin kökten değişmesi ve 2010 ekonomi politikasına geri geçilmeli diye düşünüyorum.

Zaten, Dolar 4 Liraya düşse bile bizim ülkemizde bir şey farkedeceğini düşünmüyorum. İktidarın bakanların ekonomi yöneticilerinin kökten değişmesi ve 2010 ekonomi politikasına geri geçilmeli diye düşünüyorum.

Anlatmak istediğim nokta şuydu aslında, aynı hükümet devam ederse dolar biraz geriler demişsiniz ya onu yapacak rezervleri bile kalmadı artık, 2010 ekonomi politikası demişsiniz onun için de erken olduğunu düşünüyorum, gelişmekte olan ülkelerde özelleştirme için bu kadar acele edilmemesi gerek, şahsi fikrim bu yönde. Yani sonuçta ihraç edebildiğin kısıtlı fabrikaların varken bu para kaynağını kesiyorsun, sonra neden devalüasyon oluyor diyorlar, e sen gelir kapını başkalarına günü kurtarmak adına satarsan yerine de yenisini koymazsan tabi yerine gelenler kendi çıkarını düşünüp devalüasyon yapar, dolaylı yoldan kendileri kapıları aralıyorlar, üstüne dış mihraklar diyorlar, ne ekersen onu biçersin. Ben bile bunun muhakemesini yapabiliyorsam yöneticilerin de aklına gelmiştir. Gelmemişse de çok yazık, bu halk bunu hak etmiyor.

Geri
Yukarı