Dolar fırladı, şimdi sistem toplamak mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

wedato2

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dolar 3.0 bandına kadar çıktı ve tarihi zirvesinde diyebiliriz. Ben 2500 tl civarı sistem toplama derdindeydim. Gerçi biraz ekonomistlere sorulabilecek bi soru ama sizin de bilginizi almak istedim.

Sizce bu aralar sistem toplasam saçma mı olur, yoksa 1-2 ay sonrayı mı bekliyim? Belki aranızdan bazıları '' La görende milyarlarla iş yapıyo sanacak'' diyebilir ama bizim gibi orta karar insanlar için 300-400 lira da yabana atılacak para değil hani. Tüm parçalar dolar üzerinden mi alınıyor, doların artmasının şu an Türkiye'de olan parçalara etkisi ne olur, bu aralar alışveriş yapmak mantıklı mı? Şimdiden teşekkürler... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Batuhan haklı. Piyasa çok durgun. Çünkü hükümet kurulmadı. Bekle o 2.5 kadar iner. Umarım yani ama şuan almak mantıksız.

Ne inmesi? Yıl sonuna kadar 3.5 olması bekleniyor. Bekledikçe kaybedersin. Dolar 2.6 iken sistem toplamıştım. Bekle 2.4-2.5 lere düşsün dediler. İyi ki beklememişim.

Dolar 2.75 ken pahalı diye sistem toplamamıştım şimdi pişmanim bekledikce arttı fiyatı 3 liraya toplayacağım mecbur.

Ne inmesi? Yıl sonuna kadar 3.5 olması bekleniyor. Bekledikçe kaybedersin. Dolar 2.6 iken sistem toplamıştım. Bekle 2.4-2.5 lere düşsün dediler. İyi ki beklememişim.
O hükümet kurulmadığı zaman 3.5 e kadar gider. Kurulunca maksimum 2.5 a kadar inebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı