Dolar kârı hesaplayan program nasıl yazılır?

Magnezyum

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende 255 dolar var. Python ile dolar her yükseldiğinde kârımı hesaplayan bir program nasıl yazabilirim?

Teşekkürler hocam fakat dolar arttıkça her şey artıyor benim pek fazla kârım yok. Bu ülkenin kendine acilen çekidüzen vermesi lazım ve verecek gibi duruyor çankaya bunun başlangıcı.
Hocam projeyi yapıyorum şu an C# form şeklinde Source uyla birlikte buraya atacağım incelersiniz.

Teşekkürler hocam bekliyorum.

Bunun için öncelikle kendine bir API bulman gerekli, örneğin bir döviz sitesi olsun bu döviz sitesi bir API'ye sahip olacak, sen o siteye HTTP isteği gönderdiğinde sana cevap olarak TL/Dolar kurunun alış ve satış fiyatını gönderecek. Böyle bir API'ye sahip olduktan sonrası kolay aslında, doları kaç TL'den aldığının, ne kadar aldığının ve şuan satarsan ne kadar edeceğinin vs. bir veritabanında saklanması ve hesaplanması gerekli sadece.

Örnek, VakıfBank böyle bir API'ye sahipmiş.

Herhangi bir virüs yok direk source unu verdim derledikten sonra. Bu kadar kısa süre içerisinde bunu yapabildim bazı hatalar olabilir. Öncelikle Kullanışını anlatayım:

1637689611880.png

En üst Kısımda dolar kuru mevcuttur. Her 5 Dakikada bir otomatik yenilenmektedir. (https://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml Kurlar burdan alınmıştır. Hesaplama yaparken sizde buradan alın.)

"Dolar Miktarınız" Kısmına Elinizdeki dolar miktarını yazınız.
"Dolar Satın Aldığınızdaki Dolar Kuru?" Kısmına doları alırkenki kuru yazınız.

Ardından hesapla butonuna basarak karınızı hesaplayabilirsiniz.

@Magnezyum

Herhangi bir virüs yok direk Source'unu verdim derledikten sonra. Bu kadar kısa süre içerisinde bunu yapabildim bazı hatalar olabilir. Öncelikle kullanışını anlatayım:

Eki Görüntüle 1224067
En üst kısımda dolar kuru mevcuttur. Her 5 dakikada bir otomatik yenilenmektedir. (https://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml kurlar buradan alınmıştır. Hesaplama yaparken sizde buradan alın.)

"Dolar miktarınız" kısmına elinizdeki dolar miktarını yazınız.
"Dolar satın aldığınızdaki dolar kuru?" kısmına doları alırkenki kuru yazınız.

Ardından hesapla butonuna basarak karınızı hesaplayabilirsiniz.

@Magnezyum

Teşekkürler hocam sağ olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı