Dolar Kuru ve Bilgisayar Toplamak

canererten96

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar bu konu bir çok kişi tarafından merak ediliyor ülkemizin durumu da malum pek iç açıcı değil. Bilgisayar toplamak da bir hayli zor ve tatmin edici değil. Sizler neler düşünüyorsunuz? Piyasa yeniden canlanır mı, Ryzen 3 yeni bir soluk getirir mi, dolar düşer mi? Bekleyelim mi birkaç ay daha yoksa hayallerimize küselim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu hakkinda şunu söyleyebilirim şu an dolar düşük olmasina rağmen ekran kartlari çok pahali sebebini bilmiyorum bence toplamak mantikli değil.

Bu konu hakkinda şunu söyleyebilirim şu an dolar düşük olmasina rağmen ekran kartlari çok pahali sebebini bilmiyorum bence toplamak mantikli değil.
Sebebi madencilik için ekran kartı stoklamaları. Düşünsene 100 200 tane ekran kartı alıyorlar fiyatları artmaz mı?

Giriş seviyesi bilgisayar toplamak 2000 TL, asgari ücret 1500 TL Welcome turkey... Bence hayallerine küs bu ülkeden bir şey olmaz bunlar daha iyi günlerimiz Almanyayla gümrük birliği krizi büyürse o zaman artık 1050 Tİ fiyatına R7 240 alırsınız :)

Keşke imkan olsa.. Harçlıklardan kısıp yemekten kısıp alacağız artık bir şeyler. Düzelmiyor düzelmeyecek de.

Adamlar cidden işin ağını kurmuşlar biz de hangi ekran kartı alsak diye yemekten kısıyoruz vay kader hâle bak..

Eylül gibi stoklar gelecekmiş +/- ay olabilir. Birçok faktör var mining kartların piyasaya sürülmesi falan... G4560 dalgası hayat suyuydu onuda intel kesti içebilen içti geç kalanı avucunu yalıyor şimdi i3 serisi performansında olduğu için intel G4560 üretimi durdurdu.

R3 bekleyin diyorlar ama R3 500 TL fiyatu şimdiki dolar kuruyla, merkez bankası yıl sonu dolar kuru 3,90 diyor sende 4 TL fiyatlar ucuzlasa ne olcak dolar artıyor. Ancak 2 yıl bekliyecen ki bugünün teklonojisini ucuza alcan böyle bir ülke işte ekonomi çok iyi hüloğğğğğğ...

Hocam sana tek tavsiyem elinde ne kadar para varsa dolara çevir en azından paran değer kaybetmez. TL ile para biriktirme PC toplamak için para saklıyorsan dolara çevir at kasaya yıl sonu PC toplasan yine kardasın ama TL kalırsan tutarsın diyim sana.

Eylül gibi stoklar gelecekmiş +/- ay olabilir. Birçok faktör var mining kartların piyasaya sürülmesi falan... G4560 dalgası hayat suyuydu onuda intel kesti içebilen içti geç kalanı avucunu yalıyor şimdi i3 serisi performansında olduğu için intel G4560 üretimi durdurdu.

R3 bekleyin diyorlar ama R3 500 TL fiyatu şimdiki dolar kuruyla, merkez bankası yıl sonu dolar kuru 3,90 diyor sende 4 TL fiyatlar ucuzlasa ne olcak dolar artıyor. Ancak 2 yıl bekliyecen ki bugünün teklonojisini ucuza alcan böyle bir ülke işte ekonomi çok iyi hüloğğğğğğ...

Hocam sana tek tavsiyem elinde ne kadar para varsa dolara çevir en azından paran değer kaybetmez. TL ile para biriktirme PC toplamak için para saklıyorsan dolara çevir at kasaya yıl sonu PC toplasan yine kardasın ama TL kalırsan tutarsın diyim sana.
Dolara çevirmeyi ben de düşündüm ama risk almak da istemiyorum gerçi dolar düşecek gibi de görünmüyor. aile ile oturup konuşulur bence. Beni aşıyor çünkü döviz[emoji4] [emoji4]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı