Dolar neden durmadan artıyor?

HyperD

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşımla oturduk ve şu anda hiç sıkılmadan doları izliyoruz. Ama durmadan deli gibi artıyor olsa da arada düşük bile olsa düşüyor. Artmasının nedeni nedir veyahut neden artıyor merak ediyorum. Aslında ticaret yaptıkca artıyor sanıryordum ama sanırım nedeni o değil. Doların neden arttığının nedenini bilen varsa cevap yazın çünkü açıklama arıyorum.

Arkadaşımla oturduk ve şu anda hiç sıkılmadan doları izliyoruz. Ama durmadan deli gibi artıyor olsa da arada düşük bile olsa düşüyor. Artmasının nedeni nedir veyahut neden artıyor merak ediyorum. Aslında ticaret yaptıkca artıyor sanıryordum ama sanırım nedeni o değil. Doların neden arttığının nedenini bilen varsa cevap yazın çünkü açıklama arıyorum.

Sebebi az ihracat ve dışa bağımlılık.
Ayrıca reisimizin şu ana kadar yaptığı her şey yol ve köprü üzerine.

Bununla ilgili bir yazı okumuştum. Dolar artmıyor, Türk Lirası değer kaybediyor diye. Herhangi birkaç para biriminin grafiğine baktığımızda Dolarla benzer şekilde ilerliyor. Dolar grafiğinde artış olduğunda Yen'de de artış oluyor. Yani TL diğer tüm para birimlerinin karşısında değerini kaybediyor. Ve elbette buna birisi sebep oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı