"Dolar yıl başına dek 12 TL'yi bulur"

Olsun. Amerika himayesinde değiliz artık biz kendi kendimiz üretiyoruz. Ocak'ta yeni zamlar geliyor 2023'te daha rahat yaşayacağız sadece 2 yıl sabır edin bundan sonra amerikanyayla işimiz kalmadı.

Buna güldüm bayağı. Senin teknolojik alet dışında neyin ithal oluyor be kardeşim?

Sen ciddisinn. İnanmıyorum. Yazık kafana.

Olsun. Amerika himayesinde değiliz artık biz kendi kendimiz üretiyoruz. Ocak'ta yeni zamlar geliyor 2023'te daha rahat yaşayacağız sadece 2 yıl sabır edin bundan sonra Amerikanyayla işimiz kalmadı.

Buna güldüm bayağı. Senin teknolojik alet dışında neyin ithal oluyor be kardeşim?

Doğal gaz > Elektrik > haliyle elektrik kullanan tüm üretim bantları dolardan etkilenir.
Mazot > Karayolu ile nakliyesi yapılan her ürün dolardan etkilenir.
Daha bunun bir sürü hammadesi var, mobilya sektöründe kullanılan boyalar, inşaat sektöründe kullanılan birçok hammadde dolardan etkilenir. Olaya sadece "laptop" diye bakmayın, yediğiniz ekmeğin piştiği fırının yakıtı da dolar, ekmeği taşıyan kamyon da dolar, evinde yaktığın ampul de dolar.

Türkiye bir tarım ülkesi ve Bulgaristan'dan saman, Suriye'den patates ithal ediyorsun.
Avrupa ülkeleri de bizden çoğu şeyi ithal alıyor fakat onları göz önüne sermiyorsun. Aldığımız 2kg patatesle dolar 15 olmaz kardeşim çok yanlış taraftan bakıyorsun sebze ne alaka ya..

Doğal gaz > Elektrik > haliyle elektrik kullanan tüm üretim bantları dolardan etkilenir.
Mazot > Karayolu ile nakliyesi yapılan her ürün dolardan etkilenir.
Daha bunun bir sürü hammadesi var, mobilya sektöründe kullanılan boyalar, inşaat sektöründe kullanılan birçok hammadde dolardan etkilenir. Olaya sadece "laptop" diye bakmayın, yediğiniz ekmeğin piştiği fırının yakıtı da dolar, ekmeği taşıyan kamyon da dolar, evinde yaktığın ampul de dolar.
Kardeşim haklısın fakat biz de üretiyoruz ihracat rakamlarımız artıyor yerli helikopter, yerli arabalar, yerli sihalar yapıyoruz, 2023'te araba çıkaracağız ciddi diyorum bu ihracat rakamları çok daha artacak sadece 2 yıl sabır edin şu an ülkenin durumu kötü hak veriyorum.

Merkez bankası faiz indirimine gidecek muhtemelen 100 baz puan millette halâ dolar düşecek umudu var yazık 😊.
Kardeşim haklısın fakat biz de üretiyoruz ihracat rakamlarımız artıyor yerli helikopter, yerli arabalar, yerli sihalar yapıyoruz, 2023'te araba çıkaracağız ciddi diyorum bu ihracat rakamları çok daha artacak sadece 2 yıl sabır edin şu an ülkenin durumu kötü hak veriyorum.
Tamam.

Kardeşim haklısın fakat biz de üretiyoruz ihracat rakamlarımız artıyor yerli helikopter, yerli arabalar, yerli SİHA'lar yapıyoruz, 2023'te araba çıkaracağız ciddi diyorum bu ihracat rakamları çok daha artacak sadece 2 yıl sabır edin şu an ülkenin durumu kötü hak veriyorum.

Sence neden 2023 de araba çıkacak diyorlar? Seçim için tabiikide.

Yerli uçak vardı bir aralar.

Yeni konular

Geri
Yukarı