Dolar yükselmesi ülkemizin güçsüzleşmesi

• Konuyu başlatan Kevin Mitnick
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 723
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
K

Kevin Mitnick

Ziyaretçi
Arkadaşlar dolar neden bu kadar yükseldi bilen var mı ? Bir diğer sorum ise ülkemizin 4 Ay öncesine kadar Dünya'nın en güçlü 8. Ülkesi olurken bu gün 10. En güçlü ülke sıralamasına düşmesinde ne etkili oldu acaba ?

Dolar hakkında ekonomik makaleleri okumanı tavsiye ederim. Bu siteyi önerebilirim. 2. konu ise konuyu bilmiyorum kaynak belirtmemişsin. Neye göre güçlü veya güçsüz onların belirtilmesi gerek. Haber ısmarlama ise sadece başlık öyledir ve içerikte 2-3 satır görürsünüz. Doların yükselmesi de malum tüketen bir ülkeyiz + tasarruf ve ekonominin sağlam temellere oturtulması ile ilgili çalışmalar yapılmıyor. Üstüne bir de merkez bankasının elini kolunu bağlıyor şuan ki siyasal yönetim.

Doların yükselmesinin sebebini öyle makaleler dolusu yazılarla anlaşılacak kadar zor değil. Ülkemizde doların yükselmesinin sebebi bir cümleyle açıklanabilir zannımca. "Üretim yok, aşırı şekilde tüketim çılgınlığı var"

Aynen öyle. Üretmeden tüketen bir ülkeyiz. Ayakta kalmak içinde vergileri artırıyorlar hep. Bu eski sistemden köküyle vazgeçebilecek bir yönetici olsa keşke.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı