Dolara rağmen hala ucuz kalabilen kasa: Raijintek Ponos MS4

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bu kasayı pek bilen yok. Önceden rehberini vs. yapmıştım yeni yeni görülüp önerilmeye başlanmıştı tabii bilenler öneriyordu. Ancak şu aralar bu kasanın parlama zamanı. Neden diye soracak olursanız alternatiflerinin fiyatı aldı başını gitti. Bu kasa ise klasik fiyatından sadece 100 TL zamlandı. Eğer 800-900 TL bütçesi olanlar kasa arayışı içerisindeyseler bu kasayı tercih listesine mutlaka eklesin.

1639768365030.png

İndirimsiz fiyatı bu arada, sitede indirimliymiş gibi gözüküyor ancak 2-3 haftadır bu fiyatta.

Geçmişte yapmış olduğum inceleme tadında konu;

Alternatiflerinin fiyatları:
1639768128773.png

1639768152998.png

1639768214203.png

1639768234134.png

Geçenlerde bir kasa konusu vardı. Konu sahibi bir heyecanla TD500'ü "andıran" Hiper markasına yönelmiş. Umduğunu bulamamış tabii. Sonrasında bütçeye oranla BitFenix, SilverStone, Galax, Raijintek'e kadar önerdim. Bu kasanın hem hazır şekilde gelişi hem de fan ve radyatör desteği gerçekten de fiyatının ötesinde.

Geçenlerde bir kasa konusu vardı. Konu sahibi bir heyecanla TD500'ü "andıran" Hiper markasına yönelmiş.
Hiper Zelda :ROFL: Ben Cooler Master'ın yerinde olsam dava açardım bu arada direkt aynısı. Sadece boy olarak daha kısası.
Umduğunu bulamamış tabii. Sonrasında bütçeye oranla BitFenix, SilverStone, Galax, Raijintek'e kadar önerdim. Bu kasanın hem hazır şekilde gelişi hem de fan ve radyatör desteği gerçekten de fiyatının ötesinde.
Kesinlikle öyle. Elimden şu ana kadar 10'a yakın kasa geçti (4000X RGB, Aerocool One Frost, XPG Invader, AirHawk Duo vs.), Lian Li Lancool II Mesh'teki malzeme kalitesi hiçbirinde yoktu. İyi bir markanın kalitesi kendini direkt belli ediyor. Tabii bu saydıklarım kötü mü? Hayır değil. Sadece Lian Li çok daha iyi.

Hiper Zelda :ROFL: Ben Cooler Master'ın yerinde olsam dava açardım bu arada direkt aynısı. Sadece boy olarak daha kısası.

Kesinlikle öyle. Elimden şu ana kadar 10'a yakın kasa geçti (4000X RGB, Aerocool One Frost, XPG Invader, AirHawk Duo vs.), Lian Li Lancool II Mesh'teki malzeme kalitesi hiçbirinde yoktu. İyi bir markanın kalitesi kendini direkt belli ediyor.
Sonucu da hüsran oluyor tabii. Baksan görünüş tamam ama ağır bir kule tipi soğutucu taksan anakart bölümüyle birlikte çöker resmen. 😅

Sanıyorum Teknobiyotik'in de elinde kaldığı için fiyatını aşırı yükseltmiyor. Yerli kullanıcılarımıza bilmediği bir marka söylediğin an da korkuyorlar zaten. Ekosistem kuracak insana lafım yok ama OEM meraklısı biri için bazı ürünlerin cidden araştırılması lazım. Hoş burada da bazen boşa konuşuyoruz gibi hissediyorum. 😅

Yerli kullanıcılarımıza bilmediği bir marka söylediğin an da korkuyorlar zaten.
Lancool'u satışa koyduğumda eminim ki ikinci el platformundaki birçok cahil insan ''Bu marka ne la buna bu kadar veren var mıdır?'' cümlesini mutlaka demiştir.

Lancool'u satışa koyduğumda eminim ki ikinci el platformundaki birçok cahil insan ''Bu marka ne la buna bu kadar veren var mıdır?'' cümlesini mutlaka demiştir.
Eskiden bilgiye ulaşmak zordu. Köşe başındaki bilgisayarcılar ne derse tamam deniyordu ki ben de bu hataları yaptım. E artık internet hayatın her yerinde. Bir ürünün sonuna "inceleme, review" yazıp Google'da aratıldığında mutlaka bir şeyler çıkıyor. He ulaşılamazsa zaten yerli-yabancı bir dolu forum var. Konu açıyorsun falan birileri geliyor. Hala da ellerinde orakla koşuşturmaları tuhaf.

Şu konuya dün eleştirel bir yorum bıraktım. Yayınlamadılar... Şaka gibi ürünler falan sunmuşlar yani. Sırf yerli piyasada adı var diye alınabilir diyorlar. Kocaman bir sitenin içerik paylaşan yetkilisindeki rahatlığa bakar mısın? Şahane.

Kesinlikle oneririm cok guzel bir kasa ben de kullanıyorum. Saglamligini gectim musteri hizmetleri cok cok iyi; kazara yan cami elimden dusup patladi, biliyorsunuz cam kiriklari garanti kapsamina girmiyor fakat sansimi deneyip firmaya yazayim dedim direk yan panel gonderdiler ücretsiz bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı