Kanal tedavisi sonrası yapılacak dolgu acıtır mı?

Ryz

Hectopat
Yer
Samsun, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ön dişim çürükler oluştu ve dokununca acıyordu. Bugün kanal tedavisi yaptırdım. İltihaplı olduğu için mi bilmiyorum ama o dönen makine dişime girdiği zaman çok acıdı. 3 farklı yere iğne vurulmasına rağmen hissediyordum aleti. Acılar içerisinde 30 dakika da bitti tedavim. Haftaya cuma günü dolgu yapılacak. Dolgu yapılacağı zaman acır mı? Hangi işlemler yapılır ve dişime hangi aletler girer? Bilen birisi cevaplarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Ön dişim çürükler oluştu ve dokununca acıyordu. Bugün kanal tedavisi yaptırdım. İltihaplı olduğu için mi bilmiyorum ama o dönen makine dişime girdiği zaman çok acıdı. 3 farklı yere iğne vurulmasına rağmen hissediyordum aleti. Acılar içerisinde 30 dakika da bitti tedavim. Haftaya cuma günü dolgu yapılacak. Dolgu yapılacağı zaman acır mı? Hangi işlemler yapılır ve dişime hangi aletler girer? Bilen birisi cevaplarsa sevinirim.

Dolgu can yakmaz. Yapan doktora bağlı.

Ben arkada bulunan azı dişime yaptırmıştım. Evet kanal tedavisi sırasında canım yanmıştı ama dolgu yaparken bir şey olmamıştı diye hatırlıyorum. Dolgudan önce doktor kanlalları kontrol için raptiyeye benzer iğnesi biraz daha uzun bir şey sokmuştu dişin köküne o zaman baya ağrımıştı. Ağrıyorsa iltihap kurumamış oluyor. Bir süre daha geçici dolgu yaptırıp antibiyotik kullanmıştım antibiyotikten sonra dolgu yapıldı. Yapılırken yine kontrol yapılıyor ağrı acı yoksa dümdüz dolduruyor dişin içini acıtacak bir şey olmadığını hatırlıyorum.

Merhaba arkadaşlar. Ön dişim çürükler oluştu ve dokununca acıyordu. Bugün kanal tedavisi yaptırdım. İltihaplı olduğu için mi bilmiyorum ama o dönen makine dişime girdiği zaman çok acıdı. 3 farklı yere iğne vurulmasına rağmen hissediyordum aleti. Acılar içerisinde 30 dakika da bitti tedavim.
Haftaya cuma günü dolgu yapılacak. Dolgu yapılacağı zaman acır mı? Hangi işlemler yapılır ve dişime hangi aletler girer? Bilen birisi cevaplarsa sevinirim.
Bu konu hakkında burada tam anlamıyla doğru bir cevap alamazsınız. Daha doğru cevaplar alman için bu işi uzmanlarına sorman lazım. Aşağıya dolgu ile ilgili bir video ekledim.
[
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
]

Dolgu can yakmaz. Yapan doktora bağlı.
Kanal tedavisi için 500 lira aldı. Dolgu içinde 200 lira alacak. Çok tatlı ve samimi birisi. İğne vurduktan sonra uyuşunca söyle bir yumruk atayım deyip güldü ve ortamı yumuşattı :D Neden acıdığını sorunca da anlattı sebeplerini. Tecrübesi tartışılır ama iyi birisi. Sabırla bekliyorum cuma gününü.

Dolgu, kanal tedavisi kadar zor değil. Acımamıştı benimki.

Bu konu hakkında burada tam anlamıyla doğru bir cevap alamazsınız. Daha doğru cevaplar alman için bu işi uzmanlarına sorman lazım. Aşağıya dolgu ile ilgili bir video ekledim.
[
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
]
Alır alır :) merak etmene gerek dolgu canını yakacak bir uygulama değil. Kanal tedavin yapıldığı için o dişin sinirleri alındı artık hiçbir şey hissetmezsin.

Geri
Yukarı