Dommaraju Gukesh en genç Dünya satranç adaylar şampiyonu oldu

Makaleler
6
Daha fazla  
Dommaraju Gukesh dün sona eren adaylar turnuvasında Hikaru Nakamura ile berabere kalarak 17 yaşında adaylar turnuvasını kazanarak bunu başaran en genç isim oldu.
Caruana 6 saat süren son oyunda, kazanç konumdayken Ian'ı yenmeyi başaramadı ve adaylar turnuvasını 8,5 puanda bitirdi.
Son sıralama ise şöyle;
php1JPMH6.png

Favorim Nepo'ydu. Hep ikinci olarak kalacak. Gukesh şaşırttı gerçekten. Sabırsızlıkla Ding-Gukesh karşılaşmasını bekliyorum.
Nepo ölüm kalım maçlarında hep ölüyor maalesef. Gukesh Ding'i zorlanmadan yener diye düşünüyorum.

Nepo ölüm kalım maçlarında hep ölüyor maalesef. Gukesh Ding'i zorlanmadan yener diye düşünüyorum.
Bilemiyorum, önemli turnuvalarda tam gücüyle oynuyor bence. Bahtsızlık biraz. Sürekli ikinci olan adam olarak iyi performans göstermesine rağmen bir türlü olmuyor. Gukesh Ding mücadelesinde ise ne kadar Ding'e ısınamasam da çekilmezse Gukesh'e karşı kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum. 2800'lük oyuncu karşısında 12 turluk klasik oyunlarda kazanca zorlamak herkesin harcı değil. Bakalım, merakla bekliyorum. :)

Geri
Yukarı