Donanım Arşivi Uber alınır mı?

Bütçe
3600
SSD ve kasa sıkıntı. Sistem çok ucuz değil. Normalde önermem fakat İtopya’da iyi indirim var. MSI GTX 1660 Super Gaming X sanırım 1700 küsür Türk Lirasıydı. Dediğiniz gibi R5 1600 12nm + GTX 1660 Super bir sistemi daha sağlıklı parçalarla 16 GB ram ile dizmeniz mümkün. Biraz daha araştırın.

SSD Apacer çok şikayet görmedim hakkında. Bence kasa stock hali ile sizin söylediğinizden daha iyi.

SSD modelini XPG 8200 yapın güç kaynağını ise VS550 yapın. Bütçenin üzerine çıkılabiliyor ise RAM bir adet daha alın.
Malesef sadece psu yükseltmesi yapabiliyorum yinede alınır mı
SSD ve kasa sıkıntı. Sistem çok ucuz değil. Normalde önermem fakat İtopya’da iyi indirim var. MSI GTX 1660 Super Gaming X sanırım 1700 küsür Türk Lirasıydı. Dediğiniz gibi R5 1600 12nm + GTX 1660 Super bir sistemi daha sağlıklı parçalarla 16 GB ram ile dizmeniz mümkün. Biraz daha araştırın.
Ssd yi bilmiyorum ama kasa biraz kötü haklısınız dediğiniz gibi yaptım bu sistemdeki parcaların aynısını sadece ekran kartını dediğiniz gibi aldım 3800 tlye geldi itopyadan diceksiniz başka yerden dizin öyle bi şansım yok elimde nakit para yok taksit ile alacağım tek tek alırsam bütün taksitler ayda 500-600 cıvarı oluyor oda bütçeme uygun değil malesef önericekseniz 3500 tlye bundan daha iyi bir hazır sistem ya da daha iyisi çıkar mı bekliyeyim mi
SSD Apacer çok şikayet görmedim hakkında. Bence kasa stock hali ile sizin söylediğinizden daha iyi.
Tabii stock hali daha iyi 4200 tl fazla veremiyorum en fazla 3600 tl verebilirim ondan düşürdüm bu hale getirdim uygun mu diye soruyorum ben araştırdım piyasa bu parçları en az 3800 tutuyor parçalar hakkında tecrübemde pek yok size sormak istedim bende

Malesef sadece PSU yükseltmesi yapabiliyorum yinede alınır mı
PSU modelini VS 550 yapmayın stok PSU gayet iyi. Seçeneklerdeki VS 550 2017 model sorunlu olan PSU fotoğrafını gösteriyor. Pek güvenmedim.

RAM bence 2X8 yapın şimdi 170TL diye çıkarttığınız RAM piyasada 250TL fiyatla satılıyor. Performansı da etkileyen ve ileride ihtiyacınız olacak bir parça.

PSU modelini VS 550 yapmayın stok PSU gayet iyi. Seçeneklerdeki VS 550 2017 model sorunlu olan PSU fotoğrafını gösteriyor. Pek güvenmedim.

RAM bence 2X8 yapın şimdi 170TL diye çıkarttığınız RAM piyasada 250TL fiyatla satılıyor. Performansı da etkileyen ve ileride ihtiyacınız olacak bir parça.
Ryzen sistemler 2x8 de daha iyi performans sağlıyor biliyorum fakat onu 2-3 ay sonra takıcam şuan durumum el vermiyor hatta 1 tb harddisk ekleyeceğim malum 240 gb anca 3-4 oyun sığar
Arkadaşlar sistemi kararlaştırdım fakat bu sefer kasada takıldım dediğim aether kasayı hiç beğenmedim sharkoon tg4 ise çok ses yapıyomuş ve hava soğutması iyi değilmiş sizce gamepower kasa mı tercih edeyim yoksa yine sharkoonu mu alayım gamepower da ise wraithi almayı düşünüyorum
Ryzen sistemler 2x8 de daha iyi performans sağlıyor biliyorum fakat onu 2-3 ay sonra takıcam şuan durumum el vermiyor hatta 1 tb harddisk ekleyeceğim malum 240 gb anca 3-4 oyun sığar
Arkadaşlar sistemi kararlaştırdım fakat bu sefer kasada takıldım dediğim aether kasayı hiç beğenmedim sharkoon tg4 ise çok ses yapıyomuş ve hava soğutması iyi değilmiş sizce gamepower kasa mı tercih edeyim yoksa yine sharkoonu mu alayım gamepower da ise wraithi almayı düşünüyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı