Donanım Arşivi'nin rezaleti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Objektif bir yorum yapacağım. Bir arkadaşım için sistem toplama tavsiyesi alıyordum, hem burada hem de Donanım Arşivi üzerinde aynı başlık, aynı içerik altında konular açtım. Neler yaşadığımı kısaca anlatıyorum.

Technopat: Aklımdaki sisteme yorumlar yapıldı, sistemin kararsız olduğu, stabil çalışmayacağı uyarıldı ve öneri olarak tam "6 FARKLI" sistem önerildi. Hepsi birbirinden kaliteli, birbirinden farklı sistemler. Hangisini seçeceğimizi biz bile şaşırdık ama hangisini seçersek seçelim memnun kalacağımızın "artık" farkındayız.

Donanım Arşivi: Aklımdaki sisteme "olumlu" yorumlar yapıldı, aklımdaki sistem üzerine "sözde öneri" adı altında birkaç öneri yapıldı. Yapılan öneriler şu yönde; 1TB istediğim SSD'yi hiçbir bütçe sorunu yaşamıyor olmama rağmen 480GB yapmam söylendi, çift kanal 16GB RAM'lerimi hiçbir mantığı yokken 8GB yapmam söylendi, atlı eşekli "DONANIMDAN ANLAMAYAN BENİM BİLE" önerdiğim parçalardan "KALİTESİZ, GÜÇSÜZ" bileşenler önerildi.

Sonuç mu? Sonuç şu; Bu tarafta gerçekten yardım eden, yalnızca balık vermeyen aynı zamanda balık tutmayı öğreten insanlar varken Donanım Arşivi tarafında sana yalnızca balık veren ve sana o balığı verdikten sonra 2 fazlasını alan bir kitle var. Biraz ağır olabilir ama "IQ farkı var". Benim objektif yorumum bu kadar, ben ne bir Technopat fanıyım ne de devamlı aktif kullanıcısı. Yalnızca sistemim ile ilgili bir sorun yaşadığım zaman çözüm aramaya gelen, çevremden bir insan sistem toplamak istediği zaman fikir almaya gelen bir insanım.

NOT: Zamanında @Recep Baltaş abimize direkt olarak bir soru sorma gereği duymuştum açtığım bir konuda. Kendisi hiç kibir yapmadan, ego yapmadan ilk boş zamanında konuya dahil olarak kendi fikrini belirtmişti. Donanım Arşivi tarafında ise (Forum açılmadan önceki dönem de dahil) 2 haftadır Abdullah'a ulaşmaya çalışıyorum (V3.5 sistemi hakkında) fakat kendisinin oralı olduğu bile yok.
Bütçen ne kadar, ben sistem toplamaktan çat-pat anlıyorum, F/P güzel bir sistem çıkarabilirim.

Bütçen ne kadar, ben sistem toplamaktan çat-pat anlıyorum, F/P güzel bir sistem çıkarabilirim.
Hocam siz de zaten gerekli yardımı yaptınız bana. Hatta en son sizin Evo V1 sisteminiz hakkında bir soru sordum konunuz altında, kontrol edebilirsiniz. Ek olarak mail adresinizi almıştım mail attım fakat onu da görmediniz sanırım :)

Derdini seveyim arkadaşım . Sanane milletin forumundaki milletin yazdığı yazıdaki noktalama isaretlerinden? İnternet özgür bir yer ya çoğunluğa uyarsın yada yok olur gidersin bu kadar basit. Donanım arşivi buradan çok daha tarafsız incelemeler yapıyor bu arada. Birşey almadan önce oraya bakmanı tavsiye ederim. Yoksa elinde Asus, teknik servis numarası ararken bulursun kendini

Bir forum yöneticisi bu şekilde konuşmamalı, örnek olmalı. Abdullah çekilişler yapıp, egomantik anlamda kendini yükselttikçe karakterini düşürmeye başladı. Denk geldiğim videoları ile şimdiki videoları arasında bariz fark var, para adamı değiştiriyor.

Ben genelde belli bir bütçedeki sistemlere tarihte kalmış olan da-epic'i önerdiklerini gördüm hava almayan kasa ve TUF ekran kartlı.Demem o ki, sırf abdullah abiye yalakalık yapmak için laf olsun diye sistem öneriyorlar.

Derdini seveyim arkadaşım . Sanane milletin forumundaki milletin yazdığı yazıdaki noktalama isaretlerinden? İnternet özgür bir yer ya çoğunluğa uyarsın yada yok olur gidersin bu kadar basit. Donanım arşivi buradan çok daha tarafsız incelemeler yapıyor bu arada. Birşey almadan önce oraya bakmanı tavsiye ederim. Yoksa elinde Asus, teknik servis numarası ararken bulursun kendini
Hiç güleceğim yoktu.

Hocam siz de zaten gerekli yardımı yaptınız bana. Hatta en son sizin Evo V1 sisteminiz hakkında bir soru sordum konunuz altında, kontrol edebilirsiniz. Ek olarak mail adresinizi almıştım mail attım fakat onu da görmediniz sanırım :)
Geri dönüş yaptım, mail adresimi kurumsal alan adına taşıdığım için giriş yapamadım kusura bakmayın.

Böyle iş yaparlarsa kendilerine yaparlar. Bizim umrumuzda değil olmamalı da.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı