Donanım Arşivi'nin Technopat Hakkındaki Düşüncesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Katılmıyorum artık technopat sosyal’in de yaş seviyesi düştü. En son forumda Hitler ve Stalin’i savunan çocuklar gördüm. Bu forumun altın çağları 2013 ve 2014 yıllarıydı. Söylediklerime bilmem katılır mısınız fakat eski tadı yok artık bu oluşumun.
Katılıyorum hocam size. Google amcaya yazılıp bakılabilecek şeyler için konu açıp saçma sapan yorumlar mı dersiniz her türlüsünden forumun yaşı düştü. 18 yaş altı kişilerin üye olmaması lazım fakat onuda anlayabilecek pek bir sistem yok zannedersem.

Donanım arşivinin ne dediği çok umrumda değil fakat burada çok fazla ön yargı var bu kesin.

Hiç kimse kusura bakmasın bugün Linus gibi ürünü bütün kusurları ile birlikte söyleyen bizim memlekette yok desem yeri, kağıt üzerindeki verileri okuyor çoğu kanal.

Technopat incelemesine güvenerek Samsung CHG70 aldım yatay çizgilere 1 gün dayanamadım iade ettim monitörü.

Yani şimdi açık konuşmak gerekiyor, kimse kusura bakmasın bura da benim sorunlarımı gerçekten çözen insanlar oldu onlara teşekkür ederim fakat şöyle bir durum var. Gerçekten bilgili yardım eden insandan 1 tane var ise diğer gereksiz yere konuşanlardan 10 tane var bu bir gerçek. Adamın bütçesi 200₺ 250₺ değil mi? e belli ki o parayı zaten zor çıkarmış, adam gelmiş altına diyor bu markayı alabilirsiniz vs. diğer gereksiz olan arkadaş gelmiş, ''O marka çöp önermiyorum 100 150₺daha koy bunu al'' Yani bunları görüp sinirlenmemek elde değil. Geçen gün birisi UBER sisteminde kasanın değişmeni kesinlikle öneriyormuş neymiş efendim GamePower markası çok kötüymüş kullanılmazmış. Aynı kasayı kullanıyorum bir tane sıkıntısını daha görmedim hava akışı gayet yerinde. Kasayı değiştirmek için tek bir sebep olabilir o da tasarımını beğenmemen. Donanımarşivi'nin burada belirtmiş olduğu kitle belli ve sonuna kadar da haklı, tek haksız noktası genelleme yapması. Ama dediğim gibi 1 tane bilgili birisi varsa 10 tane de bilgisiz olduğu halde saçma sapan konuşan insan var bu forumda, şahsen ben bilmediğim hiçbir konu hakkında konuşmadım konuşmam.
''GamePower ve Rampage gibi Çin malı ürünleri kesinlikle önermiyorum'' cular gelmeden.
Bilmediğiniz kullanmadığınız ürün hakkında konuşmayın da millet bütçesine uygun en iyi ürünü alsın Allah rızası için şu forumu gereksiz kullanmayın on numara kaliteli yeri mahvediyorunuz.

Forumun amacı şudur; internet üzerinden çözemediğin veya tatmin etmediği zaman buraya başvurursun. Şayet ben öyle yapıyorum.. İnsanın görüşünü sevmezsin, kişiliğini sevmezsin ama yaptığı o kadar işin var ettiği emek denilen maneviyata laf edemezsin genel olarak.

Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama... Ben bu kanalın Gamepower'ı övmesinden rahatsızım. Tamam, klavyesidir yok faresidir yok kulaklığıdır bir kenara ama GTX 1660Super'i Gamepower kasa ve güç kaynağına emanet etmesi hoşuma gitmedi.

Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım ama... Ben bu kanalın Gamepower'ı övmesinden rahatsızım. Tamam, klavyesidir yok faresidir yok kulaklığıdır bir kenara ama GTX 1660Super'i Gamepower kasa ve güç kaynağına emanet etmesi hoşuma gitmedi.
Kasa, CPU GPU RAM İşlemci falan yemiyor dostum. Kaç kez kullandında bu yorumu yapıyorsun? Horizon adlı kasayı kullanıyorum R5 1600 ve RX590 nitro + SE ile birlikte, hiçbir sorun yok kasaya emanet etmek ne demek aklına mantığına sığıyor mu bu yorum? :D

Daha geçen tanıttığı sistemlerin birinde Asus TUF RX 5700 XT gibi sorunlu bir kartı kullanıp o sistemi alan o kadar insanı mağdur eden insanı ciddiye mi alalım? Yapmayın lütfen.

Benden önce yazanlar kanalı yeterince gömmüşler 🤣

Farklı markaların ürünlerini alırken iyi bir araştırma yapmak lazım çünkü çok kötü de çıkabilir.

Bir de bütçesini geçen ürün öneriyorsak pişman olmasın diye öneriyoruz. Mesela dün GM 9 GO telefon almak isteyene rastladım ve bütçesinin üzerinde bir telefon önerdim. Çünkü GM 8 GO kullanan birisi olarak telefonun en kanser telefonlardan biri olduğunu biliyorum. Belkide alabilirsiniz desem kullandıktan sonra sinirden kıracak ya da ısınırsa bozulacak.

Alınan şeye göre değişir ama ucuzunu alıp kullanamamak varken biraz daha pahalısı alınabilir.

Son düzenleme:
Donanım arşivine olan bakış açım değişti. Forumda Gamepower gibi markalara karşılık onun 2-3 katı fiyatına bir şey önermiyoruz ki. Adamın bütçesi 200Tl ise adam gidip 200Tl ye Gamepower klavye buluyor diyelim biz de gidip 230Tl ye daha iyisini öneriyoruz. Tek farkı Gamepower led koymuş...
Ama kalite bakımından iyi değil.
Bu tür markaları çok kullandım hiç de memnun kalmadım. Klavye ürünlerini bilmem ama kulaklık ve mause konusunda iyi değiller.
O tür markalardan sponsor alıp, en ucuz diye önermediğimizi 30 TL fazla önerdiğimiz için suçlu olduğumuzu düşünen saçma birisi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı