Donanım Haber Üyesi Olarak Bir Sorum Var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle Sosyal'de konulara cevap veren binlerce yardımsever üyemiz var. Hepsine teşekkür ederiz katkılarından dolayı. Tabi burayı ziyaret etmediğiniz için sadece 10 kişi görmüşsünüz, sizin sorununuz.

Ama merak etmeyin, biz buraya başladığımızda kimse yoktu. Sabahlara kadar soru cevaplayarak biz bu siteyi buralara getirdik. Gerekirse yine sosyal hayatımızdan kısar, cevapsız soru bırakmayız. Bunlar sizi germesin. Sağlığım el verdiği sürece burada olacağım.

Bu durumda Sosyal'i kullanmazsınız olur biter. Sizin gibi düşünen binlerce insan bir günlük uzaklaştırma sonrası bir daha gelmedi. Bunun farkındayız ve bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyoruz. Çünkü burada bir düzen istiyoruz.

Yok, bu sizin kendi dünyanızdaki düşünceniz. Bizim üyelere ihtiyacımız yok, üyelerin bize ihtiyacı var çünkü sorunları çözen biziz. Kurulduğumuzdan bu yana bu düşüncemiz ve yaklaşımımız hiç değişmedi. Eğer amacımız üye sayımızı artırmak olsaydı, eski forumlar gibi linkleri gizlerdik, görmek isteyen herkes üye olmak zorunda kalırdı. Her zaman dediğimiz gibi, bizim üye kaygımız olmadı.

Siz daha Google reklamlarının nasıl çalıştığını anlamamışsınız. O reklamları biz koymuyoruz. Google kendisi yerleştiriyor. Ama emin olun biz siyasi reklamları tespit ettikçe engelliyoruz.

Videoların izlenme oranları iki şeye bağlı:
  • YouTube algoritması
  • İnsanların o içeriğe olan ilgisi
YouTube artık herkese bildirim göndermiyor. Sadece konuyla ilgili kişilere yolluyor. Bu da bizim gibi aşırı teknik video yapanlar için 10.000 gibi bir rakama denk geliyor.

İzlenme kaygımız yok. Yaptığımız bazı incelemeler benzersiz olduğundan zaten kullanıcının başka seçeneği bile yok. Eğer izlenme rakamlarını karşılaştıracaksak rakiplerimizin benzer videoları ile karşılaştıralım. Örneğin bir SSD incelemesini rakip ne kadar izletmiş bir bakın bakalım. O zaman bunu izleyecek kitlenin ne kadar olduğunu anlayabilirsiniz.

Evet, sonuç ortada. Günde 100.000 tekil kullanıcıyı ağırlıyoruz, CHIP Online'ı geride bıraktık ve En çok ziyaret edilen teknoloji siteleri içerisinde ilk beşteyiz.

Küfür burada göreceğiniz son şeydir zira her bir konu onaydan geçer.

Nasıl da zorunuza gitmiş binlerce konuyu çözüme kavuşturmamız. Hazmedememişsiniz. Sadece bir örnek: 0xc000007b hatasını %100 doğruluk ile çözüyoruz. Üstelik siz halen daha millete "System32'ye DLL kopyala" derken.

Özetle istediğiniz kadar çamur atmaya çalışın, o devir bitti artık. Sürekli güncellenen, yeni teknolojileri adapte eden, tam mobil uyumlu, sorunlara çözüm getirilen, incelemeleri kullanıcılar tarafından beğenilen bir teknoloji sitesi var burada. Bu site üye gelsin de nasıl gelsin diye kuralsız işlemiyor. Kurallarımız ve bu kurallara uyan kaliteli üyelerimizle büyümeye devam ediyoruz. Siz bu büyümeyi uzaktan izlemekte özgürsünüz.

Yazım kuralları bizim için önemli zira sitemiz Türkiye'deki kullanıcılara hitap ediyor.

Sitenin ismi Türkçe değil zira teknoloji küresel bir kavram.
Merhaba Recep abi, boşver, Technopat.net'i bilenler zaten biliyor, birçok olayı sizle beraber çözdüm videolardan :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat, TDK gibi resmi bir devlet kurumu değil.

En az kafeler kadar özgür. :)

Cafe Pasha, Cafe Locca, Cafe BiYer gibi.

Ve un-official bir kurum kendi bünyesinde istediği hiyerarşiyi, mevzuatı yaratabilir.

Buna bir platform olarak kendi ismini belirlemek dahil.

Ve bir board member değilsen buna karışamazsın. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eleştiri açısından hiçbir sıkıntı yok. Aldığınız uyarıları noktalamadan sonra boşluk bırakın, cümleye büyük harfle başlayın gibi açıklayıcı da olsa halen buna bu konuda bile devam ediyorsunuz.

Size yazım kurallarını temel öğretim düzeyinde verilmiştir. Bu temel bilgileri alamadı iseniz kendinizi sorgulamanız lazım.

Ayrıca bunun hakkında zamanında açıklayıcı konular ile bilgilendirme de yaptım. Sadece bu platformdan değil her şekilde eksik olduğunuz kısımları giderebilirsiniz.

Büyük Harflerin Kullanımı

Özel İsimlerin Yazılımı

"İmiş - İdi - İse - İle - İken" Eklerinin Yazımı

İkilemelerin, Pekiştirilmiş Sözcüklerin Yazımı

Her şey, herkes, hiçbir, herhangi, hiç kimse, birçok

Birleşik Kelimelerin Yazımı

Kısaltmaların Yazımı

luke.jpg

@ohmygod.gif

@Ilgaz Bey

DH ziyaretleri başlamış. :)

Technopat ismi ile uğraşacağınıza sitenizdeki dağınıklığı biraz giderin be kardeşim! :)

Kara deliğe girsem yolumu bulmakta daha az çaresiz kalırım! :)

Keşke asıp kesmek ve art niyet aramak yerine bazı hatalarınızı görseniz.
Çok güzel potansiyeliniz vardı.
İnsan bazen gözlerinin önündeki imkanı elleriyle itebiliyor.
Kimseyi zorla tutmuyoruz demelerine hak veriyorum.
Cumhur ittifakı reklamı için özür diliyorum aptallık ettim, karışma amacıyla söylemedim herkes istediğini destekleyebilir burası demokrasi ülkesi.
Velhasıl kelam kendi düşen ağlamaz.
Dil ve anlatım dersi vermeye çalışıyorsunuz ama insanları daha da soğutuyorsunuz haberiniz yok.
Türkçeyi katledenlere karşıyım yaptığınız çok iyi ayakta alkışlıyorum ama gel gör ki gereksiz ve anlamsız yere acil konu açmış adamı banlıyorsunuz.
Bu kadarına pes be kardeşim.
Ben siteden çıkın bir daha girin algısı yaratmıyorum.
Diyorum ki ağabeyler bakın bu yaptığınızı yanlış buluyoruz.
Üyelerin boğazına yapışmak yerine yardımcı olun.
Bizde anlatım hatası yapan donanım haber yerine burada aile gibi sevdiğimiz teknolojiyi tartışalım.
O reklamları yapanlara para kazandırmayalım.
Ön yargılar bizim sonumuzu getirdi.

Cehaleti en net açığa çıkaran şey doğrulara mukavemettir. Türkçe hassasiyeti olan bir kişi ya da kuruma tepki gösteremezsiniz. Logo ve isim çok özel statülü şeylerdir. Türkçeleri de olmasına rağmen, "Technopat",ın ingilizce 2 kelimenin karışımı olarak yazılması tercih edilmiş. Diyelim ki bu çok yanlış bir durum. Bu yanlışı yapanları, Türkçe hassasiyeti göstermemeye mahkum etmek nasıl bir cürettir.

Donanım Haber Türkçe değil mi? Fakat site aktroller, Salah'ı sakatlayan Ramos ...... çocuğudur ve Tipim nasıl? Gibi aptal aptal insanlar ve başlıklara dolu. Yetkililer de bu durumdan bezmiş olacak ki artık forum umurlarında değil. Siteyi bok götürüyor tabiri caizse.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı