Donanım Haber’in İkinci El Bölümü Güvenli mi?

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bizim forumda da ikinci el ilan kısmı mevcut fakat Donanım Haber’de daha aktif olduğunu gördüm. Ve gerçekten ucuza satılıyor bazı ürünler. Bunun sebebi ilan sahiplerinin dolandırıcı olması veya bozuk parça satması mı yoksa piyasayı bildiklerinden ona göre fiyat çekilmesi mi?
Örneğin Sahibinden’de 750 liraya 1050Ti zor bulunurken forumda 750 liraya GTX 1060 satılıyor.
Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Güven olmaz hocam hiç bir şekilde ne Sahibinden ne Donanım Haber'den ama anlaşmalı olursa yani gidip test edip el ile alırsan sıkıntı çıkmaz. Kargo ile alırsan her türlü sıkıntı çıkabilir.

Ben Donanım Haberden bir bilgisayar ve steam hesabı sattım. Onun dışında 2-3 tane oyun keyi ve bir tane ekran kartı satın aldım. Referans önemli fakat mümkünse elden almayı düşünün.

Hala yalan yanlış bilgilendirenler var.

Referansı çok = Tam Güvenilir diye bir kural yok.

Öyle çok referanslı dolandırıcılar var.

Bak dostum. 2.el alırken kendi mahallede al. Siteden alma. Ne bu üşengeçlik? 0 ürün almıyorsun. Garantili mal almıyorsun. Başkasına, hiç tanımadığın adamlara tek konuşmada para yollayıp dolandırılan çok
... var.

Ayrıca hiçbir site güvenilir değil. Ben burada fake ilan açsam ve 1-2 kişiyi dolandırsam Technopat güvensiz ve dolandırıcı mı olur? Hayır. O benim yaptığım bir şerefsizlik.

Sahibinden'e neden bu kadar öfkeliler? Çünkü yuvalanmış orda ve yaptırım yok.

Yüzünü görmediğin elemanlara büyük para gönderme.

Ben DH'ın Xbox One Dijital Oyun Takas ve Satış bölümünde aldığım oyunlar oldu. Sorun yaşamadım.

Ayrıca ucuz etin yahnisi nasıl olur? Ucuz diye ilana zıplayana o ilanı Açan adam zıplar. Haberin olsun. Çok zıplama. Burada da konu açma dolandırıldım yardım edin diye.

Dost acı söyler. Ben senin iyiliğini isterim.

Çok referanslı olan güvenilir olacak diye bir kaide bence yok.
1996'dan beri açık olan firma 1000'in üzerinde çek ödemiş. En sonunda piyasayı dolandırıp yurtdışına kaçıyor. Kendimce verebileceğim bir örnek.

Arkadaşlar öncelikle bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.
Ben kesin alacağım demedim, elden almayacağım demedim, dolandırılsam o forumu veya siteyi suçlu bulacağım demedim. O kadar para biriktirip bir parça alacağım ve tanımadığım Kayseri’deki Isparta’daki adama mı göndereceğim. Mağdur olmamam için uyardığınızı biliyorum. Sadece fiyatları sahibindene vs sitelere kıyasla daha ucuz olduğunu söyledim ve bunun sebebini sordum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı