Donanımı yükseltilebilen MacBook modelleri

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İkinci el MacBook almayı düşünüyorum. Son zamanlarda cihazın incelmesi için SSD, bellek gibi donanımların anakarta gömülü üretilmesi beni üzdü. Hangi yıl ve modeller bellek ve RAM yükseltmesine açık?

Son düzenleyen: Moderatör:
mac OS işletim sistemiyle oldukça performanslı geliyor bana. Tabii ki donanım yönünde oldukça fiyata uygun olmayan modeller var ama Hackintosh ile kurulan mac OS da çok verimli gibi gelmedi bana. Amacım fazla oyun oynamak da değil zaten.

Paranızın haddi hesabı yoksa Macintosh daha uygundur. Aksi halde Hackintosh tavsiye ederim. Performansı da Macintosh'tan daha fazla. Donanım değişimi de sunuyor.

Sınırlı bir bütçem var. Niyetim ana işletim sistemi macOS'in stabil ve akıcı olması. Macbook'lara Windows kurmak mümkünmüş. Windows'un stabil olmaması veya kurulamaması çok üzmez beni. Dediğim gibi RAM ve SSD/HDD Upgrade'i yapabileceğim Macbook modelleri hangileri? Hangi modelden itibaren HDD/SSD ekleyemem?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı