Donma ve mavi ekran sorunu

Ventolas

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarı yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Son 2-3 gündür PC sürekli donup mavi ekran veriyor ve kendini yeniden başlatıp BIOS ekranına atıyor. Çok fazla can sıkmaya başladı, umarım donanımsal değil de yazılımsal bir sorundur. Çözümü veya nedenini bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar bilgisayarı yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Son 2-3 gündür PC sürekli donup mavi ekran veriyor ve kendini yeniden başlatıp BIOS ekranına atıyor. Çok fazla can sıkmaya başladı, umarım donanımsal değil de yazılımsal bir sorundur. Çözümü veya nedenini bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Eğer yanlışım yoksa mavi ekran hatalarının birçoğu donanımsal sebeplerden çıkıyor. Ha minidump dosyalarından belli olur tabi ki.

1) BIOS güncelleyin. Güncel BIOS dosyanızı aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

2) Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp WHQL sürüm bir sürücü yüklerseniz sorun ortadan kalkacaktır. DDU kullanım rehberi de aşağıda.

1) BIOS güncelleyin. Güncel BIOS dosyanızı aşağıdaki linkten bulabilirsiniz.

2) Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp WHQL sürüm bir sürücü yüklerseniz sorun ortadan kalkacaktır. DDU kullanım rehberi de aşağıda.
Hocam indirdiğim dosyayı usb bellek içerisine attım, yeniden başlattım bios ekranını açtım fakat bios ekranında klavye ve mouse çalışmıyor.

Hocam indirdiğim dosyayı USB bellek içerisine attım, yeniden başlattım BIOS ekranını açtım fakat BIOS ekranında klavye ve mouse çalışmıyor.

Aşağıdaki videoyu izleyin. Ayrıca başka bir USB portuna takmayı deneyin cihazlarınızı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağıdaki videoyu izleyin. Ayrıca başka bir USB portuna takmayı deneyin cihazlarınızı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bios güncellemesi yaptım ve Driverları hallettim. Umarım sorun düzelir, bilgi vereceğim. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı