Don't Starve Together düşmeyen ping ve paket kaybı

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Bugün yaklaşık 5 kişi DST girdik. Sunucuyu kuran kişinin internetinde sorun yok. Yani benden başka kişilerde ping, paket kaybı sorunu falan yok. Bende hiç gitmeyen loss ve ping sorunu var. Sol üstte loss bildirimi hiç gitmiyor ve TAB'a basınca da pingimin hiç düşmediğini görüyorum. Fakat benim internetimde de sorun yok. Down ve up hızlarım falan yavaş değil. Başka oyunlar da veya Discord'da falan da pingim yok. Sadece DST'de oluyor. Oyunu yedeklemiştim 1-2 yıldır boş duruyordu. Onu yedekten yüklemiştim. Belki ondandır diye düşünerek oyunu silip yükledim. Yine de çözülmedi.

Hocam, birkaç çözüm sunacağım. Deneme imkanınız varsa en yakın sürede dönüş yapmayı deneyin.

1- Kurulu modlarınız var mı? Varsa kontrol edin.

2- Farklı sunuculara bağlanarak tekrar deneyin. O arkadaşınızla aranızdaki bağlantı sıkıntı çıkartıyor olabilir. En son LAN(Yerel Ağ) sunucusu kurup tekrar deneyin.

3- Paket kaybı testi yapın.

4- UDP Trafik portunu 10999'a değiştirerek deneyin.4.de çözüme ulaşamazsanız ve internette sıkıntı yaşanırsa portu direk kapatabilirsiniz.

5- İnternet servis sağlayıcınızla görüşün.

Son düzenleme:
Hocam, birkaç çözüm sunacağım. Deneme imkanınız varsa en yakın sürede dönüş yapmayı deneyin.

1- Kurulu modlarınız var mı? Varsa kontrol edin.

2- Farklı sunuculara bağlanarak tekrar deneyin. O arkadaşınızla aranızdaki bağlantı sıkıntı çıkartıyor olabilir. En son LAN(Yerel Ağ) sunucusu kurup tekrar deneyin.

3- Paket kaybı testi yapın.

4- UDP Trafik portunu 10999'a değiştirerek deneyin.4.de çözüme ulaşamazsanız ve internette sıkıntı yaşanırsa portu direk kapatabilirsiniz.

5- İnternet servis sağlayıcınızla görüşün.
Kurulu modlarımız var. Fakat sorunu sadece ben yaşıyorum. Farklı sunuculara sıkıntısız girebiliyorum. Hatta arkadaşımın kurduğu sunucunun sağındaki ping "???" olarak gözüküyor. Diğer sunucular da ise normal olarak alacağım ping gözüküyor. 20ms, 50ms gibi. Paket kaybı testini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Eğer cmd'den yapılanı diyorsanız onu yaptım ve değerlerim normal. UDP Trafik portunu nasıl değiştireceğiz?

Kurulu modlarımız var. Fakat sorunu sadece ben yaşıyorum. Farklı sunuculara sıkıntısız girebiliyorum. Hatta arkadaşımın kurduğu sunucunun sağındaki ping "?" Olarak gözüküyor. Diğer sunucular da ise normal olarak alacağım ping gözüküyor. 20MS, 50MS gibi. Paket kaybı testini nasıl yapacağımı bilmiyorum. Eğer CMD'den yapılanı diyorsanız onu yaptım ve değerlerim normal. UDP Trafik portunu nasıl değiştireceğiz?

Sadece arkadaşınızda yaşanıyor ise sorun zaten sizde değil.

Sadece arkadaşınızda yaşanıyor ise sorun zaten sizde değil.
Evet, belki internetten kaynaklanıyordur cidden diye düşündük. Daha sonra telefonunun internetine bağlanıp açtı sunucuyu. Diğer bağlanan arkadaşlarımda sorun yine olmadı. Bende yine aynı ping sorunu vardı. Değişen bir şey olmadı. Dediğiniz UDP Trafik portunu nasıl değiştireceğiz? İnternette biraz araştırdım ama tam bulamadım nasıl değiştireceğimi.

Hocam UDP portu değiştirme olayını dediğiniz zaman klei formundan buldum. 4 yıl önce çalışan bir olaymış. Denemenize gerek yok. O sorun arkadaşın lokasyonu ile alakalı olabilir. Eğer sizden çok uzaksa bunları yaşamanız normal.

Hocam UDP portu değiştirme olayını dediğiniz zaman klei formundan buldum. 4 yıl önce çalışan bir olaymış. Denemenize gerek yok. O sorun arkadaşın lokasyonu ile alakalı olabilir. Eğer sizden çok uzaksa bunları yaşamanız normal.
Benden 1-2 sokak arkada oturuyor kendisi. Başka kişiler de sorun yok. Sadece bende ping var. Bunun arkadaşımdan kaynaklandığını düşünmüyorum.
Dün o kadar şey denememe rağmen giremedim. Bugün VPN açıp deneyeyim dedim. Açıp denedim biraz gecikme vardı doğal olarak. Sonra normal evin internetine bağlanıp deneyeyim diye düşündüm. Bağlandım ve sorunsuz oynayabiliyorum. Dün ne oldu da çok fazla ping vardı acaba? 🤨

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı