Dosya Uzantıları .combo Olma Sorunu

Mertb4kiee

Kilopat
Daha fazla  
Dün iş yerini kapattığımızda hiçbir şey yoktu. Sabah geldik ve bilgisayarı açtık. Böyle bir ekran ve bütün dosyalar kitlenmiş. Buna benzer durumlar 3-4 kez daha başımıza geldi ve tanıdık bir bilgisayarcı çağırıp hallettirmişler. Benim haberim yoktu. Zaten uzun zamandır bu bilgisayarcıya karşı tedirgindim çünkü babama iş yerinin bilgisayarını pahalıya falan satmış. Ben bilgisayar toplamak istediğimde de çok fazla fiyat çıkarmıştı. Ve çok şey bildiğini sanmıyorum babamı Windows 10 kullanması için ne kadar zorladıysam o hep Windows 7 kurdu. Lütfen yardımcı olun gerçekten çok önemli bilgiler var. Bilgisayarda Kaspersky yüklü ve dün bir uyarı verdi “Ağa sızma engellendi.” diye ve baktığımda güvenlik duvarı kapalıydı ama çok iyi hatırlamıyorum belki ben yanlış anlamışımdır. Lütfen yardımcı olun gerçekten çok önemli.

Image1535792342.509345.jpg
Image1535792352.809968.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarına virüs bulaşmış ve tüm dosyalarını kilitlemişler. Şu e-postaya mail atın diyor büyük ihtimalle yüklü bir miktarda para isteyecekler. Durum bayağı sıkıntılı hızlı olmalısın. En temiz çözüm temiz bir format.

Hocam format olamaz acil lazım cumartesi tahsilat yapılacak. Saat 2 saat gecikti zaten. Başka bir çözümü olmalı. Para versek ne kadar isterler ve çözülür mü? Bir de bu virüs nasıl bulaşıyor?

Hocam format olamaz acil lazım cumartesi tahsilat yapılacak. Saat 2 saat gecikti zaten. Başka bir çözümü olmalı. Para versek ne kadar isterler ve çözülür mü? Bir de bu virüs nasıl bulaşıyor?
300 dolar fidye istiyorlar fakat yapılan araştırmaya göre 2 kişiden birinin fidyeyi ödese bile yine dosyalara erişiminin açılmadığı söyleniyor. Fidye içinse dediğim gibi 300 dolar ile 500 dolar arası istiyorlar.

Neden format olmaz ki? Başka türlü gitmez para vermek haricinde baya bir yüklü miktarda para isterler format atman lazım.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    46,2 KB · Görüntüleme: 114
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı