Dosya Uzantıları .combo Olma Sorunu

Mertb4kiee

Kilopat
Daha fazla  
Dün iş yerini kapattığımızda hiçbir şey yoktu. Sabah geldik ve bilgisayarı açtık. Böyle bir ekran ve bütün dosyalar kitlenmiş. Buna benzer durumlar 3-4 kez daha başımıza geldi ve tanıdık bir bilgisayarcı çağırıp hallettirmişler. Benim haberim yoktu. Zaten uzun zamandır bu bilgisayarcıya karşı tedirgindim çünkü babama iş yerinin bilgisayarını pahalıya falan satmış. Ben bilgisayar toplamak istediğimde de çok fazla fiyat çıkarmıştı. Ve çok şey bildiğini sanmıyorum babamı Windows 10 kullanması için ne kadar zorladıysam o hep Windows 7 kurdu. Lütfen yardımcı olun gerçekten çok önemli bilgiler var. Bilgisayarda Kaspersky yüklü ve dün bir uyarı verdi “Ağa sızma engellendi.” diye ve baktığımda güvenlik duvarı kapalıydı ama çok iyi hatırlamıyorum belki ben yanlış anlamışımdır. Lütfen yardımcı olun gerçekten çok önemli.

Image1535792342.509345.jpg
Image1535792352.809968.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu başımıza 3 4 kez geldi. Ben bu sorundan kurtulmak istiyorum bu gün bir şekilde atlatılır bir daha olmaması için ne yapabilirim?
Çalışanlarınız bilgisyar kullanırken maillerine falan bakıyor muydu? Bir linke falan tıkladılarsa öyle de bulaşmış olabilir.

Yorumlara da baktım 28 saat civarı bekleyen olmuş, bu onların ne kadar zor kodladığına bağlı.

Şu videoyu izleyip uygula.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 tane bilgisayar var aşağıdaki uzak masaüstüden bağlanıyor. Aşağıdaki bilgisayardan internette dolaşıyorlar ama uzak masaüstünden değil. Yukardakinden de sadece Youtube, mail, döviz ve benzer sitelere giriş yapılıyor.

Bu başımıza 3 4 kez geldi. Ben bu sorundan kurtulmak istiyorum bu gün bir şekilde atlatılır bir daha olmaması için ne yapabilirim?
Crackli uygulama kullanmayarak, adı yeri belirsiz olan uygulamaları indirmeyerek. Kaspersky'ı 7/24 açık tutarak. Verilerinizi bir HDD'ye yedekleyip o HDD'yi bilgisayara gerekmediği durumda takmayarak.

HDD’ye haftada bir yedekliyoruz. Sistemde her gün yedekliyor ama hepsini değil. Crackli uygulama yok hepsinin parası ödeniyor. Kaspersky açık ve dediğim gibi bir anda güvenlik duvarı kapanmış ve hiç dikkat etmedim sorun olmaz diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı