Dosyayı eski uzantısına getirmek

can1010

Hectopat
Pixel png dosyalarım var bunlar çok lazımlar. Unity ile açıacağım ancak bu dosya türünü uzantılardan Paint'le açmaya çalışmışım daha önce ve şimdi Unity böyle tanımıyor, eski haline nasıl getirebilirim? Konsola regedit yazıp oradaki Paint uzantılarını sildim falan ama işe yaramadı.

Bilgisayar>CTRL+F1 tuşuna basın>Görünüm>Dosya Adı Uzantıları kısmını tik ile işaretleyin.
386685

Son düzenleme:
Dosyanın adını yeniden adlandırıp . kısmından sonra istediğiniz uzantı adını verin.

Örneğin; 'resim' adlı dosyanın ilk uzantısı png olsun dosyanın adı 'resim.png' şeklinde gözükecektir. Biz bunu jpg uzantısıyla değiştirmek istiyorsak yeni dosya adını 'resim.jpg' olarak değiştirmemiz gerekir.

Sanırım konu başlığını moderatör arkadaşlar değiştirmiş. İlk mesajınızda bilinmeyen bir uzantıyı açarken size sorulmuş bunu paint olarak açtığınızı anladım. Varsayılan uygulamaları sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Ayarlar>Uygulamalar>Varsayılan uygulamalar>Microsoft'un önerdiği varsayılanlara sıfırla butonuna basın.
386694

Son düzenleme:
maalesef onu da denedim :( şöyle örnek vereyim piksel dosya türünü paintle açmaya çalışınca bu tür dosyaları artık hep bununla açıyor...
386698

Attığım ekran görüntüsünün altında hemen bir seçenek var 'Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin' bununla birlikte deneyin ya da;
Dosyaya sağ tık>Birlikte Aç...>Başka bir uygulama seç>Diğer uygulamalar>En altta 'Bu kişisel bilgisayarda başka bir uygulama arayın>Gelen ekranda açmak istediğiniz uygulamanın yerini gösterin.

386700

Son düzenleme:
Attığım ekran görüntüsünün altında hemen bir seçenek var 'Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin' bununla birlikte deneyin ya da;
Dosyaya sağ tık>Birlikte Aç...>Başka bir uygulama seç>Diğer uygulamalar>En altta 'Bu kişisel bilgisayarda başka bir uygulama arayın>Gelen ekranda açmak istediğiniz uygulamanın yerini gösterin.
Ekran görüntüsü attığınız soruyu sonradan değiştirdiniz sanırım yeni gördüm ve oldu eski haline döndü, çok teşekkür ederim ya zahmet oldu çok sağ olun.

Dosyanın adını yeniden adlandırıp . kısmından sonra istediğiniz uzantı adını verin.

Örneğin; 'resim' adlı dosyanın ilk uzantısı png olsun dosyanın adı 'resim.png' şeklinde gözükecektir. Biz bunu jpg uzantısıyla değiştirmek istiyorsak yeni dosya adını 'resim.jpg' olarak değiştirmemiz gerekir.

Sanırım konu başlığını moderatör arkadaşlar değiştirmiş. İlk mesajınızda bilinmeyen bir uzantıyı açarken size sorulmuş bunu paint olarak açtığınızı anladım. Varsayılan uygulamaları sıfırlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Ayarlar>Uygulamalar>Varsayılan uygulamalar>Microsoft'un önerdiği varsayılanlara sıfırla butonuna basın.Eki Görüntüle 386694
Abi çok sağol sayende benim de sorunum çözüldü.

Geri
Yukarı