DotA 2 VS LoL

Önemli olan akıl yaşı :) Dota 2'de rastladım bir ara 13 yaşında bir çocuğa. Bloodseeker oynuyordu. Çocuk mikrofonda konuşunca oyunu verdik herhalde dedim ama oyunu o çocuk taşıdı bildiğin gayette güzel oynadı. 18 yaş mevzusu biraz abartılı :D

Zaten olgundan kastım düzgün davranan edepli kişiler. LoL'deki çocuklar küfür edip feedliyor. Bu yanlış olan isterse 8 yaşında olsun edepli ve olgun olsun yeter ki.

Takım savaşı mekanikleri ve kamera açısı LoL'ün daha iyi gibi. Ayrıca LoL'ün atlanmayacak önemli bir unsuru var ki o da Türkiye şubesinin olması. Türkiye şampiyonalarının yapılması vs. Ha ama oyuncu ortamı ve kalitesi dersek LoL vasat.

DotA da oynarım LoL 'de fakat gel görelim ki bir oyun çok beğeniliyorsa elbette her türlü kitle oynar bu ülkemiz ile ilgili bir sorun çocuklar cafelerde alışıyor bunlara peki sorarım size çocuklardan şikayetçisiniz acaba siz oyunda onlarla olmamak için neler yaptınız. Üst liglerde güzel güzel insanlar oynuyor bizzat şahidim siz sadece farkınızı gösterin.

Biri gelip bana dotA 'da troll feed yok diyebilir mi ? Diyemez elbette rusça küfürleri ezberler oldum artık. Kim inkar edebilir bunu ? Kimseye dotA 'tada çocuk deme rusların çocuklardan ne farkı var ?

Moba oyunları pek sevmem , bir defa LOL denedim ve pişman oldum. Önemli olan yaş kitlesi değil , olgunluk. Dota reklam yapmadan kitleyi koruyor ki bu güzel birşey. LOL ise her yere reklam koyuyor ve çoğu kişi oyuna başlıyor. Sonra da olgun olmayan birisi "Bu oyunu herkes oynuyor hemen oynamalıyım !" Şeklinde düşünüyor.

Steam Türkiye'de hala yaygın değil. Steam'i duymamış arkadaşlarım vardı ve onlara ne olduğunu daha 3 ay önce anlattım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı