DotA 2 VS LoL

Etrafında hiç Dota reklamı görüyor musun?

Fazla oyuncu olmasında ki bir etken reklam, 2. etken ise kolaylık. Dota'ya göre çok daha kolay bir oyun. Ama kaliteli oyuncu açısından Dota'ya insan gelmesini istemiyorum. Zaten artış var, ve bütçe konusunda da fazlasıyla rahatlar. Çoluk, çocuk dolsun istemem. 2 gün önce çocuk sesi duyduk mikrofondan, 4 kişi oyundan çıktık. :) Akşam, akşam annesi hadi uyku vakti diyecek oyunun ortasında çıkacak ya da feedleyecek.

Bu videodan ibret alabilirsiniz. Ben internette Dota oynayan birini görmedim. Ha hiç mi çocuk yok illa vardır. Ama Lol kadar fazla değil. Lol'un şu an benim gözümde, Wolfteam adlı oyundan hiç bir farkı yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@TpszTelevizyon benim söyleyeceklerimi söylemiş :) TR Server'ı ciddi oyun oynanacak bir sunucu değil. Genelde çoluk çocuk kaynıyor, çocuk olmayanlar da düşük seviyelerde smurf kasıyorlar, yani oynamayı biliyorlar, yeni hesap açıp onu ilerletiyorlar. Bu da düşük seviyeli oyunlarda dengesizliğe neden oluyor. West Server'ı TR'ye nazaran oyuncu kalitesi daha yüksek bir sunucu. DotA 2'de oynayan pek çocuk yok ama oranın da Rus trolleri var, çocuklardan aşağı kalır yanı yok.

Ben ikisini de oynamış biri olarak kalite olarak kesinlikle DotA 2 derim. Ama arkadaşlarla hâlâ arada LoL giriyorum çünkü sırf eğlencesine oynamak istiyorum. DotA daha çok zaman alan ve daha ciddiyetle oynanan bir oyun. Kime hangisi eğlenceli geliyorsa onu oynar. Beğeni nicel yollarla ölçülemez.

Dota 2'ye göre basit bir oyundur. Çok çabuk kavranabilen bir oyun. Lol'ün oyuncu kitlesi ortada. Yaş ortalaması 12-14 (bence) arası değişiyor. Bende ara sıra Lol giriyorum ama pek ciddiye alınacak bir tarafı yok gibi geliyor bana nedense. Dota 2 oynarken bile ping olur mu olmaz mı diye hep tereddüte düşerim. @TpszTelevizyon arkadaşımızın dediğine katılıyorum. Dota 2'nin şuan ki oyuncuların çoğu gayet iyi oyunculardan oluşuyor o yüzden bencede pek bilinmese daha iyi :D

DotA 2 dünyasında bu kadar olgun oyuncular olması çok sevindirdi beni. Verdiğiniz cevaplardan dolayı hepinize teşekkür ederim.:like:

Bence bütün online oyunlar için üyelikler t.c no ile alınmalı yaşı 18 altı olan kimselerin üyelik almaları o yaşlarda online oyun oynamaları engellenmeli en azından engellenmeye çalışılmalı hatta mümkünse sadece online oyunlar değil sosyal medya kullanımlarıda engellenmeli 18 yaşından sonra en azından rahatça yönlendirilemezler...

Bence bütün online oyunlar için üyelikler t.c no ile alınmalı yaşı 18 altı olan kimselerin üyelik almaları o yaşlarda online oyun oynamaları engellenmeli en azından engellenmeye çalışılmalı hatta mümkünse sadece online oyunlar değil sosyal medya kullanımlarıda engellenmeli 18 yaşından sonra en azından rahatça yönlendirilemezler...

Yasaklanacağına düzgün eğitilseler sorun olmaz.

Malesef eğitme işi çok zor kim nasıl eğitcek kendi normal yada anormal eğitim sistemimiz bile düzgün değilken böyle bi alanda nasıl eğitim vermeyi düşünüyorsun :)
Anne-baba eğitiminden bahsediyorum. Bazıları yüzünden 18 yaşın altındaki herkese yasak etmenin bir anlamı yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı