Dreamweaver CS6 Asp net ile E-ticaret sitesi

Kızıl Elma

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Arkadaşlar 11. sınıf Bilişim Teknolojileri-Web Tasarım öğrencisiyim. Proje ödevimi Web Tasarım dersinden aldım malesef :( Hocamız E-ticaret sitesi hazırlamamı söyledi HTML ile söyleseydi yapardım. Asp net görmedik henüz, son güne bırakıp stres'e girmek istemiyorum. Yardımcı olabilecek olan var mı?

Web dersinden almak sıkıntı değil, sevindirici olmalı. En yüksek krediye sahip olan ders diye biliyorum en azından bizim zamanımızda öyleydi ve ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek ortalama sahipsin. Şimdi abicim! Sadece html ile istenilen siteyi yapamazsın, sifre sorgulatacaksın , ürün sorgulatacaksın değil mi? Öğretmeninde zaten senden mükemmel bir site istemiyordur. Zaten ortalama 150 - 160 iş günü okul var , hafta max 10 saat giriyordur. Bu süre zarfında mysql ile asp sana tam anlamıyla anlatmaya yetmez. Benim sana tavsiyem öğretmenin ile eş zamanlı git. Çünkü bende alt sınıflara C++ anlatırken, yazılım mimarisi dersine destek olacak şekilde anlatıyorum, diğer arkadaşlar daha basit anlatıyorlar. Öğretmeninden iyi bir şekilde öğrendiğinde zaten onun istediği siteyi 4 -5 günde ortaya çıkarırsın. Yardım hususunda her zaman yardıma açığım , araştırır gelirsin bunu böyle mi ? , şu söylemi ? , yada ben böyle uygulama yaptım çalışmıyor dersin bizde elimizden geleni yaparız. İyi çalışmalar :)

E-ticaret mi? Yok artık dedirtti bana. Detaylı bir geri dönüş istemediğine eminim ama çok saçma ekip kurdurtup yaptırsaymış bari. Modüler bir yapı kullanman, veritabanı konusunda rdbms ile ilgili araştırma yapman ve hepsinden önce işleyiş şeması çizmen gerek. Bunun dışında sanal poslar için bankaların apileri zaten mevcut o konuda arama yaparsan çözüme ulaşırsın. Ayrıca not düşmek isterim en başta bunun saçma olduğunu belirttim sebebi şu öğrencilere doğru düzgün bir şey göstermeden böyle bir ödev verilmesi. Yani ne öğretiyorsun da bu ödevi veriyorsun dedirtiyor bana. Diğer yandan da çabalayan için güzel bir fırsat. E-ticaret zaman,emek ve öz güven ister yani geliştirilen bir e-ticaret projesinden sonra çok farklı olur her şey. Şimdiden kolay gelsin diyeyim. Ideasoft yönetim panelini inceleyerek belli başlı referanslar alabilirsin oradan.

Bulutcum, o kadar kapsamlı bir şey istediğini sanmıyorum. Hazır platformdan eksi not alması bile söz konusu olabilir. Büyük ihtimal hocanın amacı veri tabanını yönetebiliyor mu? c# kavralarını biliyormu ? gibisinden notlayacaktır. Zaten büyük fantezi degil mi? 2 -3 ay gibi bir sürede hem öğretecek , hemde prof. bir çalışma isteyecek.

@byanigli, öncelikle cevabın için teşekkürler. Öğretmenimiz dediğin gibi çok kapsamlı bir site istemiyor, istesede yapamam bana bir şey öğretmedi. Daha JavaScript görecez ondan sonra asp net gösterecek bize. Web Tasarım en yüksek krediye sahip olan ders doğrudur. 1. dönem bu ders sayesinde takdir almıştım. O zaman hocamız anlatsın bize bende yapamadığım bilmediğim şeyler konusunda sorularımı buraya yazarım. Cevabınız için teşekkürler. Kolay gelsin, iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı